Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Wyścigi Konne Sopot 2018

14.07 - 15.07

Wyścigi konne to letnia tradycja Sopotu. Już w okresie międzywojennym tor w Sopocie (Sopot leżał na terenie Wolnego Miasta Gdańska) stał się znanym, o zasięgu europejskim torem, gdzie rozgrywano klasyczne gonitwy płaskie i przeszkodowe.

Działalność ta wplatała się harmonijnie w funkcjonowanie miasta i stała się jedną z głównych atrakcji tego letniskowego kurortu. Tor sopocki w świecie hippicznym cieszył się dużą popularnością ze względu na doskonalą bieżnię oraz malownicze położenie.

Dziś znów odbywają się tu gonitwy - zazwyczaj przez dwa weekendy w lipcu trybuny ożywają tysiącami miłośników tego wydarzenia. Sopockie wyścigi mają niezwykły charakter. Jest to wydarzenie familijne, podczas którego na najmłodszych czeka wiele atrakcji - przejażdżki na kucykach, pokazy, warsztaty.

Do tradycji należy także konkurs kapeluszy - skierowany głównie do pań, choć nie tylko, cieszy się wielką popularnością.

Place: Hipodrom Sopot

Date:14.07 - 15.07

Hour: - - 00:00

Tickets: Wstęp wolny

Category Kultura

Address: Polna 1, 81-745 Sopot

WWW: www.hipodrom.sopot.pl

Email: hipodrom@sopot.pl

Phone: 58 551 78 96

Fax: -

Organizer:

Print verion

Alert.We use cookies to make our website better meets your expectations. You can lock storing of cookies by changing your browser settings.[x] Close