Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Koncert dla Mieszkańców - Starsi Panowie Dwaj

09.09 , 18:00 - 21:00

9 września 2018, godz. 18.00 Opera Leśna, Sopot

Starsi panowie, starsi panowie dwaj, już szron na głowie, już nie to zdrowie, a w sercu ciągle maj - śpiewali przed laty Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski, twórcy jednego z najpopularniejszych autorskich kabaretów rozrywkowych w historii polskiej piosenki.

Z okazji 60-lecia Kabaretu Starszych Panów, Sopocka Opera Leśna podczas tegorocznego Koncertu dla Mieszkańców rozbrzmiewać będzie kompozycjami muzycznymi Jerzego Wassowskiego w nowych aranżacjach Anny Rocławskiej –Musiałczyk i Tomasza Chyły do słów Jeremiego Przybory.

”Kabaret Starszych Panów” zadebiutował w Programie I Telewizji Polskiej 16 października 1958 roku. Scenariusze i teksty piosenek pisał Jeremi Przybora, muzykę komponował Jerzy Wasowski. Obaj autorzy reżyserowali telewizyjne przedstawienia, obaj wcielali się w rolę tytułowych ”starszych panów”, którym jak mówił Przybora chodziło - o rozpogodzenie narodu, odbiorców!

Podczas wrześniowego koncertu w Operze Leśnej usłyszymy największe przeboje Kabaretu Starszych Panów, jak również utwory mniej znane. Nie zabraknie takich utworów jak „Walc Embarras”, „Kaziu, zakochaj się”, „Pod Twoim oknem” czy „Mambo Spinoza” w nowych aranżacjach i świetnych interpretacjach m.in. Joanny Trzepiecińskiej, Agaty Walczak, Aurelii Luśnia, Kacpra Kuszewskiego, Marcina Przybylskiego i Piotra Kosewskiego.

Koncert poprowadzi dziennikarka, specjalistka, zajmująca się twórczością Przybory, Teresa Drozda.

Wrześniowe „Koncerty dla mieszkańców” to od kilku sezonów stała propozycja muzyczna dedykowana Sopocianom w podziękowaniu za udany sezon. Inicjatywa Prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego z udziałem Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot od lat niezmiernie cieszy się popularnością, umożliwiając publiczności spotkanie z ciekawymi artystami i nieco lżejszym repertuarem.

Koncert dla Mieszkańców jest finałem III Festiwalu Twórczości Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego.

Orkiestra: POLSKA FILHARMONIA KAMERALNA SOPOT

Dyrygent: Wojciech Rajski Scenariusz i reżyseria: Piotr Kosewski Anna Rocławska-Musiałczyk - piano Tomasz Chyła - skrzypce Tomasz Koper - perkusja Krzysztof Słomkowski - kontrabas

Soliści: Aurelia Luśnia Karolina Łopuch Magdalena Smalara Barbara Tarczewska Joanna Trzepiecińska Agata Walczak Aleksandra Wylężek Piotr Kosewski Kacper Kuszewski BILETY w cenie: 10 zł (5 zł z Kartą Sopocką) do nabycia w: - kasie Opery Leśnej ul. Moniuszki 12 w Sopocie, codziennie od 10.00 do 20.00 - Punkcie Informacji Kulturalny Sopot, codziennie od 12.00 do 20.00 Projekt realizowany ze środków finansowych Miasta Sopotu

Place: Opera Leśna, Sopot

Date:09.09 , 18:00 - 21:00

Hour: 18:00 - 21:00

Tickets: 10 zł (Karta Sopocka: 5 zl)

Category Kultura

Address: St. Moniuszki 12 61, 81-703 Sopot

WWW: www.bart.sopot.pl; www.operalesna.sopot.pl

Email: sekretariat@bart.sopot.pl

Phone: +48 58 555 84 40

Fax: +48 58 555 84 42

Organizer: Baltic Artistic Agency BART

Print verion

Alert.We use cookies to make our website better meets your expectations. You can lock storing of cookies by changing your browser settings.[x] Close