Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Spotkanie autorskie z Martą Abramowicz

12.10 , 16:00 - 18:00

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na spotkanie autorskie z Martą Abramowicz, 12 października 2019 r. godz. 16:00 ul. Tadeusza Kościuszki 14 Sopot Centrum Wstęp wolny!

Marta Abramowicz jest polską reporterką, badaczką społeczną, działaczką na rzecz praw człowieka. Jest absolwentką psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz MISHu – Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Przez wiele lat pracowała jako dziennikarka.

„Dzieci księży. Nasza wspólna tajemnica” Ludzie znają dzieci księży. Znają ich matki i ojców. Ale o tym się głośno nie rozmawia. Niektórzy mówią - tabu. Inni - hańba. Nikt nie zagadnie takiej matki, jak się czuje, nie doradzi, nie pocieszy. Synów i córek księży nikt nie wysłucha, nie zapyta o ojca, nie powie dobrego słowa. Czasem ktoś rzuci kąśliwy żart, który przypomni im, że wszyscy wiedzą. Bo ludzie rzadko kiedy coś mówią w oczy, ale chętnie za plecami. Dzieci księży i ich matki żyją w bańce samotności. Otoczeni plotkami, w cieniu tajemnicy.

„Zakonnice odchodzą po cichu” Habit już uszyty. Za dwa miesiące siostra Joanna uroczyście otrzyma go z rąk Mistrzyni. Ale teraz jest noc i siostra Joanna myśli tylko o tym, czy wszyscy zasnęli. Jest po komplecie, światła zgaszone. Nie wolno opuścić łóżka, nie wolno się odezwać. Siostra Joanna łamie reguły zakonne i wymyka się z pokoju. Przebiega pod ścianą, po schodach w górę, do biblioteki. Drzwi skrzypią. Trzeba uważać. Między regałami czeka już siostra Magdalena... Byłe zakonnice nikomu nie opowiadają o swoim życiu. Nie występują w telewizji. Powiedzieć złe słowo na zakon, to stanąć samotnie przeciw Kościołowi. Nie mówią znajomym ani rodzinie, bo ludzie nic nie rozumieją. Dla ludzi świat jest prosty: odeszła, bo na pewno w jakimś księdzu się zakochała. W ciążę z biskupem zaszła. Jak one tam bez chłopa wytrzymują? Chyba w czystości nie żyją?

Źródło opisów: wydawnictwo.krytykapolityczna.pl

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu NIE-zwykła biblioteka finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

Więcej informacji https://niezwyklabiblioteka.blogspot.com/

(Regulamin imprez/wydarzeń kulturalnych znajduje się na stronie Biblioteki).

Place: Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa Wybickiego w Sopocie

Date:12.10 , 16:00 - 18:00

Hour: 16:00 - 18:00

Tickets: -

Category Kultura

Address: Kościuszki 14, 81-704 Sopot

WWW: www.mbp.sopot.pl

Email: sekretariat@mbp.sopot.pl

Phone: 58 551-12-87

Fax: 58 550-08-90

Organizer: Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa Wybickiego w Sopocie

Print verion

Alert.We use cookies to make our website better meets your expectations. You can lock storing of cookies by changing your browser settings.[x] Close