lipiec, 2021

22lip(lip 22)17:0024(lip 24)18:30Warsztaty tańca izraelskiego17:00 - 18:30 (24) Aleja Franciszka Mamuszki 2 , 81-718 Sopot

Szczegóły

Taniec izraelski to doświadczenie radości ruchu, rytmu, wspólnoty z drugim człowiekiem i przemiany serca.

Chcesz poznać tradycję i kulturę żydowską poprzez taniec? Poczuć bliskość i radość bycia w relacji z drugim człowiekiem po lockdownie? W takim razie taniec izraelski to świetny pomysł. Tańczony zazwyczaj w kole zbliża ludzi niezależnie od wieku czy umiejętności tanecznych. Daje możliwość wyrażenia siebie i podzielenia się emocjami.

Biorący udział w warsztatach poznają lepiej tradycję i kulturę Izraela. Doświadczą wspólnego tańca w grupie, który daje radość i pokój. Poznamy izraelskie tańce ludowe w tradycyjnych i współczesnych aranżacjach, opartych na przekazie biblijnym. Podczas warsztatów poznamy proste tańce w różnych rytmach, min. hora, nigun, hava nagila, taniec chasydzki, jemeński, pokoju i inne.

Warsztaty prowadzone są przez Alicję Stark, instruktorkę gdańskiej grupy „Tephillah”, która pobierała nauki w Polsce i w Izraelu. Kilkakrotnie kierowała warsztatami tańca izraelskiego na Festiwalu Kultury Żydowskiej w Sopocie i gminie żydowskiej.

Go to Top