Debata „Autorytet i przyzwoitość w polityce”

05.07 , 17:00 - 19:00

Debata „Autorytet i przyzwoitość w polityce” z udziałem byłych prezydentów Rzeczypospolitej Bronisława Komorowskiego i Aleksandra Kwaśniewskiego oraz wicemarszałek Sejmu RP Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, odbędzie się w niedzielę, 5 lipca, w muszli koncertowej na molo. Spotkanie będzie otwarte dla publiczności i poprzedzi odsłonięcie pomnika Władysława Bartoszewskiego w Sopocie.

Niedzielna debata „Autorytet i przyzwoitość w polityce” rozpocznie się o godzinie 17.00. Na scenie muszli koncertowej na sopockim molo zasiądą dwaj byli prezydenci Rzeczypospolitej, Bronisław Komorowski i Aleksander Kwaśniewski, a także wicemarszałek Sejmu RP Małgorzata Kidawa-Błońska. Temat debaty jest nie przypadkowy i wiąże się z osobą Władysława Bartoszewskiego, którego pomnik zostanie odsłonięty tego samego dnia o godzinie 19.00. Pomnik stanie przy sopockim dworcu PKP (budynek Sopot Centrum) przy ulicy Kościuszki 14.

Władysław Bartoszewski był wybitnym mężem stanu, powstańcem warszawskim, żołnierzem Armii Krajowej, więźniem Auschwitz, działaczem społecznym, historykiem, opozycjonistą, dziennikarzem, politykiem, dyplomatą, kawalerem Orderu Orła Białego, odznaczonym medalem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata. Niekwestionowany autorytet moralny. W 2007 roku Rada Miasta nadała Władysławowi Bartoszewskiemu tytuł Honorowego Obywatela Sopotu. Profesor, bo tak zwykło sie o nim mówić, był autorem wielu powiedzonek, wśród których najsłynniejsze to „Warto być przyzwoitym". O tej właśnie przyzwoitości lub jej braku na polskiej scenie politycznej dyskutować będą politycy podczas debaty. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców – Sopotu i Trójmiasta, a także gości i turystów. Wstęp wolny.