Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

„Ramię w ramię z Bohaterem”: spacer śladami sopockich artystów

29.07 , 16:30 - 18:30

Biblioteka Sopocka zaprasza do udziału w spacerze śladami sopockich artystów „Sopocki Montparnasse” w ramach projektu „Ramię w ramię z Bohaterem” 29 lipca 2020 r., godz. 16:30 start spaceru przy wejściu do Sopoteki

W centrum projektu „Ramię w ramię z Bohaterem” znajdują się najważniejsze postacie związane z Sopotem: pisarze, artyści, sportowcy, bohaterowie literaccy. Wszyscy oni byli gośćmi lub mieszkańcami Sopotu. Zaplanowaliśmy dla nich promocję we współczesnym stylu.

W latach 1945-1955 w Sopocie swoją siedzibę miała gdańska Akademia Sztuk Pięknych. Stworzyli ją przybyli z artystycznej, paryskiej emigracji, malarze koloryści, nazywani w historii sztuki "szkołą Sopocką". Tworzyli dzieła sztuki, współtworzyli klimat miasta i jego codzienność. Mimo, że ASP od dziesięcioleci funkcjonuje w Gdańsku, w Sopocie nadal panuje specyficznie artystyczny klimat. W mieście działa największa w północnej Polsce galeria sztuki (PGS), a przy ulicy Obrońców Westerplatte, gdzie mieściła się uczelnia i gdzie mieszkania otrzymywali jej wykładowcy, nadal licznie mieszkają i mają swoje pracownie artyści. Spacer powiedzie właśnie ul. Obrońców Westerplatte poprzez artystyczne pracownie i dawny pawilon sztuki do Państwowej Galerii Sztuki.

❗ na wydarzenie obowiązują zapisy: https://app.evenea.pl/event/859534-2/

Z powodu ryzyka zakażenia koronawirusem przed zapisaniem się na spacer należy zapoznać się z regulaminem spaceru dostępnym w zakładce „Notatki” na fanpage'u Biblioteki Sopockiej.

Miejsce: Sopoteka

Data:29.07 , 16:30 - 18:30

Godzina: 16:30 - 18:30

Bilety: -

Kategoria: Kultura

Adres: Kościuszki 14, Sopot

WWW: https://www.facebook.com/events/211252809929408/

Email: -

Tel.: -

Fax: -

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa Wybickiego w Sopocie

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ