Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

BOTO słucha: poezja, proza, sound art, słuchowiska

01.08 , 20:00 - 22:00
08.08 , 20:00 - 22:00
15.08 , 20:00 - 22:00

BOTO słucha jest to cykl spotkań poświęcony prozie, poezji, sztuce dźwiękowej oraz spotkaniu literatury, teatru i muzyki. Cykl trzech spotkań koncentruje się wokół prezentacji słuchowisk i prac dźwiękowych, interpretacji i czytaniu na żywo tekstów literackich oraz spotkaniach muzycznych i teatralnych.

trzy spotkania: 1, 8 i 15 sierpnia, godz. 20:00

1 sierpnia, 20:00 PATRYK ZAKROCKI / HUBERT ZEMLER / SYLWIA GÓRA - koncert z czytaniem na żywo / w ogródku Teatru BOTO

Patryk Zakrocki i Hubert Zemler zdecydowali się połączyć swoje arsenały dźwiękowe we wspólnej walce o Wolne Tempa, Swobodę Leżenia, Zrównoważone Formy i Prawo do Swobodnej Zmiany Tonacji.

Patryk Zakrocki - muzyk, improwizator, kompozytor, artysta dźwiękowy (ur. 1974 r. w Warszawie). Obecnie gra w duecie SzaZa i z gitarzystą Marcinem Olakiem, na skrzypcach lub altówce, oscylatorze i elektrycznej mbirze, zmienia melodyjki w starych pozytywkach i współtworzy dwa wyjątkowe projekty własnego pomysłu: Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego i Kino Dźwięku. Zajmuje się muzyką kameralną, elektroakustyczną i szeroko pojętym słuchowiskiem. Jest autorem muzyki do spektakli teatralnych i filmów fabularnych, animowanych, dokumentalnych, krótkometrażowych i niemych. Wśród tych ostatnich znalazły się etiudy studenckie Romana Polańskiego, filmy eksperymentalnie Themersonów i animacje lalkowe Władysława Starewicza.

Hubert Zemler - urodził się w 1980 roku w Warszawie. Perkusista, kompozytor i improwizator swobodnie przemieszczający się pomiędzy muzycznymi kategoriami. Ceniony interpretator muzyki nowej, perkusista jazzowy, autor albumów solowych z pogranicza awangardy, elektroniki i muzyki etnicznej oraz twórca ścieżek dźwiękowych do filmów i animacji.

Sylwia Góra - aktorka, absolwentka wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu. Prezeska Fundacji Teatru BOTO, z którą zrealizowała spektakle: Zielony mężczyzna; NORD-OST; Całoczerwone i Podróż do Buenos Aires w reż. Adama Nalepy; Wróżka z kranu w reż. Michała Derlatki oraz Sny w reż. Cezarego Ibera. W latach 1999-2001 aktorka Teatru Wierszalin w Supraślu. Pracowała m.in. w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu, w Teatrze Pieśń Kozła we Wrocławiu, w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego, w Teatrze Nowym w Słupsku, w Teatrze na Plaży w Sopocie. W 2014 roku została laureatką Sopockiej Muzy w kategorii kultura i sztuka. Od roku 2011 aktorka Teatru Wybrzeże w Gdańsku.

8 sierpnia, 20:00 MARCIN DYMITER - AUDYCJA SZTUKA RADIOWA [wstęp wolny]

Marcin Dymiter (emiter) - porusza się w kręgu elektroniki, field recordingu i muzyki improwizowanej. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska, muzykę do filmów, spektakli teatralnych, wystaw i przestrzeni publicznych. Jest autorem projektu Field Notes, map dźwiękowych i edukacyjnego cyklu muzycznego Tracklista. Prowadzi warsztaty dźwiękowe oraz działania przybliżające ideę field recordingu. Gra w projektach: niski szum, ZEMITER, TRYS SAULES, MAPA oraz innych, efemerycznych formacjach (N_A__G___R____A | EMITER, BAZA). Współpracował z artystami wizualnymi i tancerzami: Joanną Rajkowską, Anną Baumgart, Anną Witkowską, Risą Takitą, Magdaleną Franczak, Karoliną Głusiec. Jako niezależny kurator związany z festiwalami Wydźwięki/Resonances (Galeria El, Elbląg), Parkowanie (Gdańsk), mikro_makro (Słupsk, Flensburg), Kronika dźwiękowa (Sopot, teatr Boto), Transvizualia: city sound (Gdańsk-Gdynia) i Control Room (Gdańsk)

15 sierpnia, 20:00 JAŚMINA POLAK/ DOMINIKA KORZENIECKA - czytanie z muzyką na żywo / w ogródku Teatru BOTO

Dominika Korzeniecka - perkusistka, samouk. Od początku swojej twórczości związana z Ośrodkiem „Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w Sejnach; współtwórczyni Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej, gdzie współpracuje z muzykami takimi jak: Mikołaj Trzaska, Wacław Zilmpel, Raphael Roginski, Hubert Zemler, wytwórnią LADO ABC. Perkusistka w Orkiestrze Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego, Ejbike Mame, Taniej O, Pochwalonych, Bandzie Dzeta.

Jaśmina Polak - jest absolwentką krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego. Już podczas studiów występowała w ważnych projektach reżyserów młodego pokolenia: Gwieździe śmierci Krzysztofa Garbaczewskiego, Zbrodni Eweliny Marciniak czy Powstaniu i W letni sierpniowy dzień Radosława Rychcika. W 2017 otrzymała nagrodę Talent Trójki w kategorii: „Teatr“ za niezwykłą osobowość oraz niekonwencjonalne i kreatywne podejście do teatru powstającego w żywym kontakcie z widownią. W 2018 roku dołączyła do zespołu Nowego Teatru. Po raz pierwszy u Krzysztofa Warlikowskiego zagrała w spektaklu Wyjeżdżamy.

wejście na każde spotkanie: 20 zł online: https://goout.net/pl/teatry/teatr-boto/itjd/

Miejsce: Teatr BOTO

Data:01.08 , 20:00 - 22:00
08.08 , 20:00 - 22:00
15.08 , 20:00 - 22:00

Godzina: 20:00 - 22:00

Bilety: 20 / 50 zł

Kategoria: Kultura

Adres: Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-759 Sopot

WWW: www.boto.art.pl

Email: biuro@boto.art.pl

Tel.: 600 464 619

Fax: -

Organizator: Teatr BOTO

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ