Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Teatr przy Stole | Peter Kolečko „Poker Face”

14.09 , 18:30 - 20:00

W poniedziałek **14 września o godz. 18.30 ** zapraszamy do Teatru przy Stole na czytanie sztuki z antologii „Prawda i miłość. Czeskie sztuki współczesne” wydanej przez Agencję Dramatu i Teatru ADIT.

Aktorzy związani z Teatrem Wybrzeże: Justyna Bartoszewicz, Marzena Nieczuja Urbańska, Krzysztof Gordon i Piotr Łukawski wcielą się w bohaterów dramatu Petra Kolečko „Poker Face”. Autorką przekładu jest Krystyna Krauze. Jak pisze Elżbieta Zimna, autorka wstępu do antologii „Bohaterowie tego dramatu są jak żywe przykłady ludzi z filozofii Václava Havla, którzy wybrali życie w kłamstwie i drogę moralnego unicestwienia. Każdy, kto zgorzkniał, „stracił iluzje”, wybrał drogę myślenia tylko o sobie i swoim zysku, traci własne człowieczeństwo. (…) Václav Havel przestrzegał, że pierwsze, choćby niewielkie, kłamstwo w interesie prawdy, pierwsza, choćby niewielka, niesprawiedliwość w imieniu sprawiedliwego celu, pierwszy niemoralny czyn pod płaszczykiem moralności i pierwsze niepoddane refleksji zejście z właściwej drogi – oznaczają pewny początek końca."

Opiekę reżyserską nad spektaklem sprawuje Krzysztof Gordon, a prelekcję wstępną przygotuje prof. Małgorzata Jarmułowicz.

Wstęp bezpłatny. Obowiązuje limit miejsc – wejściówki do pobrania w biurze TPS lub kawiarni Wolny Stolik na tydzień przed spektaklem.

Zapraszamy

Więcej informacji na stronie internetowej: https://tps-dworek.pl/teatr-przy-stole-poker-face-peter-kolecko-14-09-2020/ https://www.facebook.com/events/308242527295937/

Miejsce: Towarzystwo Przyjaciół Sopotu

Data:14.09 , 18:30 - 20:00

Godzina: 18:30 - 20:00

Bilety: -

Kategoria: Kultura

Adres: Józefa Czyżewskiego 12, 81-706 Sopot

WWW: www.tps-dworek.pl

Email: biuro@tps-dworek.pl

Tel.: 58 551 07 56

Fax: -

Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Sopotu

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ