Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

SKT 2020: Teatr Kotłownia - Pogodzić się ze światem

20.11 , 19:00 - 20:00

(transmisja spektaklu na żywo z BOTO)

Pnie drzew, jesienne, pożółkłe liście oraz kartki z kalendarza. Gdzieś pomiędzy tym wszystkim stare radio i kubek herbaty. Tak prezentuje się świat spektaklu, którego tytuł pochodzi od nazwy dziennika prowadzonego przez Edwarda Stachurę na kilka miesięcy przed tragiczną śmiercią, zanim popełnił samobójstwo. Mimo, że scenariusz spektaklu zawiera również fragmenty innych utworów Stachury, to właśnie dziennik stanowi większą część przedstawienia. Jerzy Satanowski, przyjaciel Stachury wspomina, że dziennik to „najważniejszy z tekstów Stachury i jeden z najlepszych w polskiej literaturze powojennej. Przestało mu smakować życie, a Stachura nie mógł żyć, nie delektując się światem.” Wstrząsające świadectwo zmagania się z cierpieniem, czasem, losem oraz pogodzenia się z tym, co nieuniknione. Treść zawarta w przedstawieniu proponuje nową perspektywę rozumienia świata oraz tego, po co tu jesteśmy. Główny bohater znajduje się pomiędzy obcością, odrazą do współczesnej rzeczywistości, a chęcią przeżywania i uznawania życia, wartości, człowieka, etyki.

Spektakl prezentowany był m.in. podczas Międzynarodowego Dnia Teatru w Poznaniu, Dni Teatru Polskiego na Litwie, w Teatrze Miejskim w Lesznie, na 3. Festiwalu Literackim „Słowa na puszczy” czy podczas XV. Ogólnopolskich Spotkań Poetów „Biała Lokomotywa” w Łazieńcu czyli tam, gdzie Edward Stachura pisał swój dziennik.

Edward Stachura „Pogodzić się ze światem”

występuje: Bartosz Bandura muzyka: Łukasz Michalski konsultacje reżyserskie: Joanna Zdrada

bilety: 8,99 zł -> https://www.facebook.com/events/3524472140955638


Prezentacja spektaklu w ramach IV Sopockich Konsekwencji Teatralnych. więcej informacji o festiwalu -> http://boto.art.pl/index.php/sopockie-konsekwencje-teatralne-2020/ Organizator: Teatr BOTO Partner: Victus Apartamenty Patroni medialni: Trojmiasto.pl, e-teatr.pl, Teatr dla Was, teatralny.pl Projekt współfinansowany ze środków Miasta Sopotu.

Miejsce: Teatr BOTO

Data:20.11 , 19:00 - 20:00

Godzina: 19:00 - 20:00

Bilety: 8,99 zł

Kategoria: Kultura

Adres: Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-759 Sopot

WWW: www.boto.art.pl

Email: biuro@boto.art.pl

Tel.: 600 464 619

Fax: -

Organizator: Teatr BOTO

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ