Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Międzynarodowe oraz Krajowe Zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego

08.08 - 10.08

Międzynarodowe oraz Krajowe Zawody WKKW oraz Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodych Jeźdźców w WKKW.

Zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego to piękne i ekscytujące widowisko, emocje sportowe na najwyższym poziomie! To najbardziej widowiskowy sport konny, należący do dyscyplin olimpijskich; Dokładny sprawdzian konia i jeźdźca, wymagający od nich siły, odwagi i doświadczenia;

Zawody trwają 3 dni, każdy z nich poświęcony jest osobnej próbie sprawności:

1) Piątek - próba ujeżdżenia - zawodnicy prezentują odpowiednie figury w wyznaczonym miejscu placu konkursowego. Sędziowie oceniają precyzję i swobodę wykonania ruchu, posłuszeństwo konia, a także elegancję i nienaganny wygląd.

2) Sobota - próba terenowa (cross), zawodnicy pokonują przeszkody rozstawione na terenie całego Hipodromu - zwalone drzewa, jezioro, głęboki rów i wiele innych. Próba ta ma na celu sprawdzenie szybkości, wytrzymałości i dzielności konia.

3) Niedziela - skoki przez przeszkody na placu konkursowym. Błędy w postaci zrzutek, wyłamań czy przekroczenia normy czasu zostają przeliczone na punkty karne. Jest to sprawdzian kondycji konia po próbie wytrzymałości.

Wynik zawodów to suma punktów karnych uzyskanych we wszystkich trzech próbach przez każdą parę - jeździec i koń. Zwycięży para, która uzyska ich najmniej.

Zapraszamy!

Miejsce: Hipodrom Sopot

Data:08.08 - 10.08

Godzina: - - 00:00

Bilety: wstęp wolny

Kategoria: Rozrywka

Adres: Polna 1, 81-745 Sopot

WWW: www.hipodrom.sopot.pl

Email: hipodrom@sopot.pl

Tel.: 585517896

Fax: 585550644

Organizator: Centrum Jeździectwa Hipodrom Sopot

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ