Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

UFC GDAŃSK

21.10

UFC® OGŁASZA TRZY KOLEJNE GALE W EUROPIE

UFC wraca w roku 2017 do Glasgow i Rotterdamu, wielki event odbędzie się też w Gdańsku

Na konferencji UFC® w Londynie ogłoszone zostały daty trzech dodatkowych wieczorów z najlepszymi zawodnikami organizacji.

Walki UFC obejrzeć będzie mogła publiczność w Glasgow, Rotterdamie i Gdańsku. Polska gala odbędzie się 21 października 2017 w ERGO ARENIE.

Trzy dodatkowe walki zamykają kalendarz UFC na rok 2017. Tym samym w Europie w tym roku zobaczymy 5 gal organizacji.

Po całkowicie wyprzedanym debiucie UFC w Glasgow, w lipcu 2015, kiedy, decyzją sędziów, Brytyjczyk Michael Bisping pokonał Brazylijczyka Thalesa Leitesa po bardzo twardej i wyrównanej walce, federacja UFC zapowiedziała wielki powrót do stolicy Szkocji i kolejną, niezapomnianą noc dla fanów najlepszego MMA. W SSE Arenie gala odbędzie się ponownie 16 lipca 2017.

Organizacja UFC zdecydowała się również na ukłon w stronę fantastycznej i bardzo wymagającej publiczności holenderskiej. Uczta dla miłośników MMA w obiekcie Ahoy Rotterdam już we wrześniu. Raptem kilka tygodni temu Holendrzy świętowali pierwsze mistrzostwo świata swojej rodaczki – Germaine de Randamie, która zdobyła pas w wadze piórkowej (do 66 kg). Wraz z Randamie w elicie UFC uwzględnia się zajmującego obecnie 5 miejsce w wadze półciężkiej Gegarda Mousasiego i topowych zawodników wagi ciężkiej – Alistaira Overeema i Stefana Struve’a, którzy bardzo liczą na możliwość zawalczenia przed rodzimą publicznością.

Rok 2017 z UFC w Europie zakończy się wizytą najlepszych zawodników w gdańsko-sopockiej ERGO ARENIE, 21 października. Organizacja wraca do Polski po dwóch latach. W poprzedniej, w kwietniu 2015, w walce wieczoru doszło do starcia legendarnych reprezentantów kategorii ciężkiej – Mirko Cro Copa i Gabriela Gonzagi. Od tego czasu Polacy byli świadkami czterech mistrzostw świata UFC wywalczonych przez Joannę Jedrzejczyk. Polskich talentów jest jednak więcej. Jako druga w kategorii słomkowej kobiet sklasyfikowana jest Karolina Kowalkiewicz, a wśród 15 najlepszych zawodników w kategorii ciężkiej uwzględnia się Daniela Omielanczuka.

Wiceprezes organizacji UFC Joe Carr ujawnił, że: “Europa pozwoliła nam rozwinąć się międzynarodowo i nadal pozostaje niezwykle ważnym rynkiem i polem biznesowym w naszych działaniach. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się poszerzyć naszą ofertę na rok 2017 i zorganizować walki w regionach, gdzie tak popularne jest MMA.”

“Dotychczasowe wieczory z MMA w Glasgow i Rotterdamie nie tylko wyprzedały się w całości, ale były przede wszystkim fantastycznymi eventami sportowymi. Te gale wspominamy jako najbardziej udane imprezy w latach 2015 i 2016, dlatego też decyzja o powrocie do tych dwóch miast podjęta została bez dodatkowych analiz. Coraz większą różnicę robią polscy zawodnicy, którzy reprezentują organizację, dlatego powrót do Polski zdaje się być naturalną koleją rzeczy.”

“W organizacji mamy teraz czwórkę europejskich mistrzów, warto też wspomnieć o wielkim potencjale marketingowym. Przyszłość MMA w Europie wygląda naprawdę ciekawie.”

Więcej informacji uzyskać można zapisując się do naszego newslettera, odwiedzając stronę UFC.com, a także obserwując konto @UFCEurope w serwisie Twitter. Daty i godziny walk mogą ulec zmianie.

UFC® UFC® jest międzynarodową marka sportową i największym na świecie promotorem walk MMA w przekazie Pay-Per-View. Obok lidera w branży rozrywkowej, firmą WME | IMG i wspólnie ze strategicznymi partnerami, firmami Silver Lake Partners i KKR, UFC ma swoją siedzibę w Las Vegas, a zatrudnia całą sieć pracowników na całym świecie. UFC organizuje rocznie ponad 40 gal, które wypełniają najbardziej prestiżowe areny świata. Walki UFC transmitowane są w 35. językach dla fanów w ponad 150 krajów i dotarły już do ponad miliarda odbiorców. FIGHT PASS® to możliwość cyfrowej subskrypcji wszystkich ekskluzywnych gal, tysiące walk na-żądanie i wyjątkowe materiały dla wiernych fanów na całym świecie. Więcej informacji na stronach UFC.com i Facebook.com/UFC, a także w serwisach Twitter, Snapchat i Instagram, pod hasłem @UFC.

Miejsce: ERGO ARENA

Data:21.10

Godzina: -

Bilety: -

Kategoria: Sport i Rekreacja

Adres: Plac Dwóch Miast 1, 81-736 Sopot/Gdańsk

WWW: ergoarena.pl

Email: biuro@ergoarena.pl

Tel.: 58 767 21 01

Fax: 58 760 10 29

Organizator: ERGO ARENA

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ