Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Aleksander Silwanowicz i Przyjaciele

16.11 - 07.01

Od 17 listopada 2017 roku do 7 stycznia 2018 roku w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, odbędzie się wystawa „Silwanowicz i Przyjaciele. Bursztynowy Szlak". Zostanie otwarta w dniu 16 listopada o godzinie 19.30.

Jest to już trzeci co do wielkości projekt prezentujący sztukę współczesną z Białorusi w Sopocie. Dwa ostatnie odbyły się w 2010 roku („Koła") i 2013 („Pantielejew i Przyjaciele") przy współpracy Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie oraz Grodzieńskiej Sali Wystawowej. Wśród uczestników są znani białoruscy artyści malarze: Aleksandr Silwanowich, Sergey Grinewich (Grodno), Alexander Zabawchik (Mińsk), graficy: Pavel Tatarnikow (Mińs i Jurij Yakowenko (Grodno), artysta-ceramik: Eugenij Odinochenko. Do udziału w projekcie został zaproszony również artysta z Litwy Saulius Rudikas. Kuratorem wystawy jest Aleksander Silwanowicz. Ten projekt artystyczny pokazuje prace różnych autorów, którzy pochodzą z różnych regionów, tworzą w różnych formach i technikach sztuki. Ale łączy je przyjaźń, wspólny pogląd na świat, akademicka edukacja, wysoki poziom zawodowy. Tytułem wystawy jest „Bursztynowy Szlak”. Przed wiekami nasi przodkowie podtrzymywali handlowe stosunki z narodami zamieszkującymi wybrzeże Bałtyku. Wzdłuż rzeki Niemen szły statki z różnorakimi towarami, a w odwrotnym kierunku wracali, dostarczając bursztyn. Ten handlowy szlak nazwano bursztynowym. Tym razem malarze z Nadniemeńskiego kraju dostarczyli do Sopotu inne kosztowności kulturalne – pokłosie swej pracy kulturalnej. Jest to prawdopodobnie największa wystawa sztuki białoruskiej w Polsce w ostatnich latach. Na wystawie można będzie zobaczyć ponad 200 prac utworzonych w latach 2015-2017.

Patroni medialni: Trójka – Program 3 Polskiego Radia, Gazeta Wyborcza, CoJestGrane24, Radio Gdańsk, Prestiż Magazyn Trójmiejski, Trójmiasto.pl, Pomorskie.eu, In Your Pocket

Miejsce: Państwowa Galeria Sztuki

Data:16.11 - 07.01

Godzina: - - 00:00

Bilety: bilet normalny – 10,00 zł bilet ulgowy – 7,00 zł bilet rodzinny – 18,00 zł bilet ulgowy szkolny (grupa minimum 20 osób) – 4,00 zł od osoby bilet dla słuchacza Uniwersytetu Trzeciego Wieku (grupa minimum 20 osób) – 4,00 zł od osoby (Karta Sopocka: 5 zł)

Kategoria: Kultura

Adres: Plac Zdrojowy 2, 81-720 Sopot

WWW: www.pgs.pl

Email: sekretariat@pgs.pl

Tel.: 585510621

Fax: 585513262

Organizator: Państwowa Galeria Sztuki

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ