Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Teatroteka: Człowiek bez twarzy

03.06 , 16:00

Teatr na Plaży we współpracy z Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych zaprasza na nowy cykl teatralno – filmowy pt. TEATROTEKA.

Teatroteka to nowy etap w myśleniu o ekranizacjach teatralnych, tak w kontekście artystycznym, jak i realizacyjnym. Ekranizacje tworzone przez młodych, często debiutujących twórców, przy wsparciu technologii i infrastruktury filmowej, pozwalają na realizację ciekawych, nowatorskich utworów. Projektowi od samego początku przyświeca również cel jego szerokiej dystrybucji i dostępności.

CZŁOWIEK BEZ TWARZY

Tytułowym „człowiekiem bez twarzy” jest bohater tej czarnej komedii – Rafał, który zdaje się wyznawać w życiu jedną zasadę – spełnia oczekiwania innych wobec swojej osoby i oszukuje wszystkich dokoła. Uwodzi pracownicę banku, w którym pragnie zaciągnąć duży kredyt dla swej firmy, tylko dlatego, że wyczuwa, że ta tego pragnie. Oszukuje żonę, a gdy ta odkrywa jego zdradę –stara się ratować swe małżeństwo tylko dlatego, że tak wypada. Niezmiennie posługuje się kłamstwem także w działalności biznesowej – prowadzi firmę sprzedająca przez internet buble zamiast markowych towarów, bo uważa, że klienci chcą być oszukiwani płacąc połowę ceny i wierząc, że kupują pełnowartościowy produkt. I wszystko może trwałoby nadal na niezmiennych zasadach, gdyby nie pojawiła się pewna niewygodna okoliczność: ciało Rafała buntuje się i bohater mdleje zawsze wtedy, gdy… kłamie. Ta przypadłość staje się z jednej strony źródłem komicznych sytuacji, z drugiej jednak skłania bohatera do refleksji nad swym dotychczasowym, opartym na kłamstwie, życiem.

Występują: Sambor Czarnota (Rafał) Marzena Bergmann (Monika) Marta Chyczewska (Bianka) Zbigniew Zamachowski (Autorytet) Filip Bobek (Kelner) Sebastian Stankiewicz (Piotr) Sylwia Karczmarczyk (Śmierć) Przemysław Wasilkowski (Człowiek Bez Twarzy)

AUTOR TEKSTU I REŻYSER: Andrzej Bartnikowski, PRODUCENT: Włodzimierz Niderhaus, ZDJĘCIA: Arek Tomiak P.S.C., MUZYKA: Marcin Rumiński, SCENORGRAFIA: Paweł Walicki, KOSTIUMY: Dominika Gebel, MONTAŻ: Jakub Motylewski, DŹWIĘK: Michał Robaczewski, Tomasz Wieczorek, KIEROWNICTWO PRODUKCJI: Paweł Mantorski, REDAKTOR PROWADZĄCY: Krzysztof Domagalik, OPIEKA ARTYSTYCZNA: Maciej Wojtyszko.

CZAS: 65 min. 32 sek. / ROK PRODUKCJI: 2015

Miejsce: Teatr na Plaży

Data:03.06 , 16:00

Godzina: 16:00

Bilety: 10 zł

Kategoria: Kultura

Adres: al. Franciszka Mamuszki 2, 81-718 Sopot

WWW: www.teatrnaplazy.pl

Email: info@teatrnaplazy.pl

Tel.: 58 555-22-34

Fax: 58 555-22-36

Organizator: Teatr na Plaży

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ