Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Koncert w muszli: Sopocka Szkoła Muzyczna/Maciej Grzywacz Quartet – Standards

20.05 , 16:00

SOBOTA 16:00 Sopocka Szkoła Muzyczna (muzyka klasyczna i popularna) 17:30 Maciej Grzywacz Quartet – Standards (jazz)

Sopocka Szkoła Muzyczna Szkoła muzyczna I st. powstała w 1946 r. i jest najstarszą instytucją kulturalną Sopotu. Przez lata istnienia jej mury opuściło ponad 1000 absolwentów. Wielu z nich zajęło znaczące miejsce w życiu muzycznym w kraju i za granicą, grając w orkiestrach polskich oraz innych krajów, będąc pedagogami w szkołach muzycznych i na uczelniach. Aktualnie w szkole kształci się około 150 uczniów. Placówka oferuje naukę na następujących instrumentach: fortepian, skrzypce, wiolonczela, gitara, flet, klarnet i saksofon. W ramach kształcenia odbywają się również zajęcia z teorii muzyki. W szkole działa chór oraz zespoły kameralne. A wszystko to w malowniczo położonym budynku przy ulicy Obrońców Westerplatte.

Podczas koncertu usłyszymy młodych solistów oraz szkolne zespoły, a także orkiestrę złożoną z absolwentów, nauczycieli i uczniów. W programie muzyka klasyczna oraz przeboje muzyki rozrywkowej.

Maciej Grzywacz Quartet – Standards Po sześciu albumach z autorskimi kompozycjami gitarzysta Maciej Grzywacz sięga po utwory, które są standardami muzyki jazzowej. Kompozycje Coltrane’a, Parkera, Kerna, Hancocka, czy Hendersona były i będą dla jazzmanów inspiracją i solidnym fundamentem, na którym budują własny repertuar i pokazują swoje umiejętności improwizatorskie. Podczas koncertu na sopockim Molo Maciej Grzywacz wystąpi w kwartecie, składającym się z czołowych przedstawicieli trójmiejskiej sceny jazzowej:

Maciej Grzywacz – gitara Dariusz Herbasz – saksofon tenorowy Piotr Kułakowski – kontrabas Tomasz Sowiński – perkusja

Maciej Grzywacz Gitarzysta, kompozytor i aranżer. Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Wyższą Szkołę Muzyczną w Monachium. Ma na swoim koncie sześć autorskich płyt. Ostatnia z nich to „Connected”, nagrana z udziałem muzyków skandynawskich. Poprzednie albumy to: „Solo” nagrany w całości na gitarze klasycznej, „Black Wine”, na którym zagrał kontrabasista Yasushi Nakamura i perkusista Clarence Penn z Nowego Yorku. Wcześniejsze płyty: „ Fourth Dimension” z udziałem Macieja Obary, Michała Barańskiego i Łukasza Żyty, „Things Never Done”, w nagraniu którego wziął udział wybitny trębacz Avishai Cohen z Nowego Yorku, oraz „Forces Within” z udziałem kanadyjskiego perkusisty Tylera Hornby. Oprócz autorskich albumów Maciej Grzywacz nagrał dwie nominowane do Fryderyka płyty z zespołem (0-58) oraz koncertował ze Zbigniewem Namysłowskim, Jakobem Dinesenem, Adamem Pierończykiem, Jackiem Kochanem, Wojciechem Staroniewiczem, Piotrem Lemańczykiem. Gitarzysta występował m. in. w Kanadzie, Izraelu, Niemczech, Francji, Holandii, Belgii, Szwecji, Finlandii, Rosji, Austrii, Rumunii i na Węgrzech. Maciej Grzywacz prowadzi klasę gitary jazzowej w Akademii Muzycznej im. S.Moniuszki w Gdańsku.

Miejsce: Molo w Sopocie

Data:20.05 , 16:00

Godzina: 16:00

Bilety: -

Kategoria: Kultura

Adres: Plac Zdrojowy 2, 81-718 Sopot

WWW: www.molo.sopot.pl

Email: -

Tel.: 48 58 551 00 02

Fax: 48 58 551 12 77

Organizator: Molo w Sopocie

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ