Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Spotkanie z Ireneuszem Dunajskim

24.06 , 16:00

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Ireneuszem Dunajskim, autorem książki o Sopocie, który zabierze nas w podróż po historii naszego pięknego miasta już 24.06. Zjawcie się koniecznie!

Słowo od autora: "Szanowni Państwo! Po blisko dziesięciu latach fotografowania i poszukiwania historycznych materiałów serdecznie zapraszam na premierę wyjątkowej książki o najpiękniejszym miejscu w Polsce. Ilustrowana historia Sopotu została podzielona na trzy części i prezentuje wyjątkowe dzieje tego miejsca.

Pierwsza część, na 130 unikalnych mapach, grafikach i starych zdjęciach, prezentuje i opisuje życie na tych terenach od czasów starożytnych, aż do końca drugiej wojny światowej. Podczas lektury poznacie Państwo ciekawe i nieznane dotąd fakty z historii Sopotu oraz po raz pierwszy będziecie mogli obejrzeć najstarsze fotografie z sopockimi widokami. Wśród najcenniejszych, należy wymienić dwie unikatowe fotografie autorstwa Rudolfa Kuhna. Najstarsza, pochodząca z 1868 roku przedstawia wejście do kąpieliska, a druga z 1879 roku, prezentuje fotograficzną panoramę z Królewskiego Wzgórza.

W drugiej części, na ponad 160 autorskich fotografiach, zostało uchwycone życie miasta i wyjątkowe piękno Sopotu. Współczesne fotografie powstały o każdej porze roku i każdej porze dnia, podczas licznych wędrówek z aparatem w latach 2006-2016.

Dopełnieniem książki jest część trzecia, która w rzeczywistości stanowi Osobisty Pamiętnik. Na ostatnich dziesięciu stronach mieszkańcy i miłośnicy Sopotu, będą mogli własnoręcznie ozdobić i dokończyć książkę własnymi zdjęciami oraz wspomnieniami z pobytu w sopockim uzdrowisku. W ten sposób, każdy egzemplarz będzie jedyny, osobisty i niepowtarzalny.

Serdecznie zapraszam na Premierę." Ireneusz Dunajski

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa Wybickiego w Sopocie

Data:24.06 , 16:00

Godzina: 16:00

Bilety: -

Kategoria: Kultura

Adres: Kościuszki 14, 81-706 Sopot

WWW: www.mbp.sopot.pl

Email: mbp@mbp.sopot.pl

Tel.: 58 551-12-87

Fax: 58 550-08-90

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa Wybickiego w Sopocie

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ