Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Wojciech Szczepanik – INSTYNKT // koncert

28.07 , 21:00

Wojtek Szczepanik – kompozytor oraz pianista. Do muzyki stara się podchodzić z innej strony, szukać i odkrywać, a nie podążać za utartymi ścieżkami. Na swoim koncie ma małe zwycięstwa, jak zostanie finalistą międzynarodowego konkursu kompozytorskiego „Transatlantyk Instant Composition Contest”. Jest także wspierany przez Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Współpracuje z najróżniejszymi muzykami i razem zacierają granice gatunkowe.

Gatunek: Neoklasyka // piano solo Miejsce nagrywania: drewniana kaplica Ponieważ dźwięk najlepiej współpracuje z drewnem, dając ciepłe; pełne brzmienie, instrument przeniesiono do drewnianej kaplicy z XVIII wieku. Głównym założeniem było otrzymanie niepowtarzalnego i wyjątkowego brzmienia. Nagrane kompozycje miały być jedyne w swoim rodzaju – nie tylko ze względu na dźwięki, ale również na barwę tych dźwięków. Ustawiono aż 7 mikrofonów dookoła instrumentu, a jeden – eksperymentalnie – postawiono na kościelnym chórze, obok organów, pod sufitem po to, aby zebrać jak najwięcej rzeczywistego pogłosu. W ten sposób zadbano o jak najbardziej naturalny dźwięk, aby pokazać piękno nieprzetworzonego nagrania. Nie tylko warunki akustyczne były argumentem do organizacji sesji, ale także niesamowicie inspirujący klimat wewnątrz kaplicy. Słowa tego w pełni nie opisują… dlatego został stworzony film promocyjny, który oddaje prawdziwy klimat panujący wewnątrz. Standard strojenia: 432 Hz Ponadto płyta została nagrana w stroju w A-432 Hz, czyli o 8 Hz niżej niż od międzynarodowego standardu. Dla zwykłego słuchacza różnica jest na tyle mała, że ciężko ją zauważyć. Różnica kryje się głębiej. Strój A-432 Hz ma duży wpływ na ludzkie ciało, ponieważ idealnie z nim rezonuje i działa leczniczo: uspokaja i pozytywnie wpływa na samopoczucie. Płyta INSTYNKT to powrót do natury, do człowieka, do Boga – to poszukiwania harmoniczne i brzmieniowe – to eksperymenty na dźwięku i częstotliwościach. Płyta ukazała się w wersji digital (streaming) 9 grudnia 2016 roku przez wytwórnię 1631 Recordings. Premiera albumu w wersji fizycznej CD-Audio odbyła się 18 marca 2017 roku.


BILETY: 15 zł KUP BILET ONLINE: http://teatrboto.bilety.interticket.pl/

Miejsce: Teatr BOTO

Data:28.07 , 21:00

Godzina: 21:00

Bilety: 15

Kategoria: Kultura

Adres: Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-759 Sopot

WWW: www.boto.art.pl

Email: biuro@boto.art.pl

Tel.: 600 464 619

Fax: -

Organizator: Teatr BOTO

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ