Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

KAZIO SPONGE SHOW

03.09 , 19:00
04.09 , 19:00

Koncepcja, wykonanie, pomysł: Anna Makowska-Kowalczyk Muzyka: Marcin Sosiński Występuje: Kazio Sponge Spektakl dla widzów +16 Czas trwania: 60 min.


Jaka jest kondycja mężczyzny we współczesnym świecie? Czym różni się kobieta od mężczyzny? Jak poderwać dziewczynę? Dlaczego ludzie nie powinni pić alkoholu? Dlaczego wada wymowy przysparza problemów? Jeśli myślisz, że znasz odpowiedzi na wszystkie życiowe pytania, Kazio przekona Cię, że nic bardziej mylnego. W mgnieniu oka rozłoży „sprawy dorosłe” na pierwiastki pierwsze nie przebierając w słowach i spostrzeżeniach. Co się stanie, gdy na scenie pojawi się 6-letni chłopiec wykonany z gąbki, którego hobby jest gadanie? „Kazio Sponge Show” to spektakl z pogranicza kabaretu i musicalu poruszający tematy frapujące człowieka XXI wieku. To one puppet show, w którym druga, trzecia, czy czwarta ściana nie istnieją. To ubaw po pachy na siedząco. To spotkanie z lalką, która bawi dorosłych bardziej niż dzieci. To także wędrówka małego chłopca ku marzeniom i niespełnieniom. Przygotuj się na jazdę bez trzymanki, gdyż Kazio nie zadaje pytań – on na nie odpowiada. Kazio Sponge to więcej niż lalka.

NAGRODY: - Nominacja w kategorii TEATR i nagroda publiczności ósmej edycji Nagrody Kulturalnej „Gazety Wyborczej – Wrocław” WARTO 2016. - 8. Festiwal Komedii „Szpak”, Szczecin 2014 – wyróżnienie. - 44. Międzynarodowy Kampus Artystyczny FAMA, Świnoujście 2014 - wyróżnienie oraz Tytuł Laureata Festiwalu za wysoki poziom prezentacji w kategorii „Sztuki sceniczne”. - 20. Mazurskie Lato Kabaretowe „Mulatka”, Ełk 2014 - wyróżnienie.

KIM JEST KAZIO SPONGE? Pozjadał wszystkie rozumy, mimo że „gęba” mu się nie otwiera… O kobietach wie wszystko, mimo że nigdy z żadną nie był… Nie urywa mu się film, mimo że chłonie jak gąbka… Od kiedy powstał w 2009 r. walczy z ogólnym przekonaniem, że lalki są zarezerwowane dla dzieci. Ma 6 lat, niewyparzoną gębę, wadę wymowy, odpowiedź na każde pytanie, naturę narcystyczną. Cierpi na gadulstwo i megalomanię. Z kompleksów czyni atut, a przeciwności bierze na klatę. Jest „celebrytą”, dżentelmenem, królem ciętej riposty, bywalcem, bawidamkiem, fachowcem w wyrażaniu opinii na każdy, bez wyjątków, temat. Od kiedy powstał przemierza świat zapraszany na festiwale i wydarzenia, na których robi wiele zamieszania. W jego cieniu nieustannie stoi mama (pomysłodawczyni i kreatorka postaci Kazio Sponge) – Anna Makowska-Kowalczyk (aktorka Wrocławskiego Teatru Lalek, współpracująca m.in. z Miejskim Teatrem MINIATURA w Gdańsku – spektakle „Zostań przyjacielem” reż. Tomasz Man i „Bajki robotów” reż. Romuald Wicza-Pokojski).

fot. Krzysztof Ścisłowicz


bilety: 30/35 zł bilety online: http://teatrboto.bilety.interticket.pl/http://teatrboto.bilety.interticket.pl/

Miejsce: Teatr BOTO

Data:03.09 , 19:00
04.09 , 19:00

Godzina: 19:00

Bilety: 30/35 (Karta Sopocka: 30)

Kategoria: Kultura

Adres: Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-759 Sopot

WWW: www.boto.art.pl

Email: biuro@boto.art.pl

Tel.: 600 464 619

Fax: -

Organizator: Teatr BOTO

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ