Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Koniec przemocy | prapremiera

11.10 , 19:30
12.10 , 19:00

„Jak to możliwe, że wybory w stanach wygrał Donald Trump? Kto właściwie na niego głosował? Przecież nikt z moich znajomych!” Pamiętacie te reakcje? Wrażenie, że obecna rzeczywistość nie jest waszą rzeczywistością, że nie przewidzieliście, nie traktowaliście poważnie, bo przecież zagrożenie wydawało się dalekie i nierealne. A co, jeśli to my straciliśmy kontakt z rzeczywistością, zamykając się w szklanej bańce w towarzystwie wyłącznie tych, którzy podzielają nasze poglądy?

Bogna Burska i Magda Mosiewicz przyglądają się obecnej sytuacji, w której podziały przecinające polskie społeczeństwo wydają się niemożliwe do zasypania — i wyciągają z niej konsekwencje:

„Telewizja, szkoła, sąsiedzi, politycy, kierowcy, napisy na murach – mała codzienna przemoc wywołuje natarczywe myśli o emigracji. Tylko że na emigracji też będą sąsiedzi, politycy, kierowcy… Proponujemy wyjście z tego ślepego zaułka, błędnego koła, spirali hejtu. Koniec przemocy. Proponujemy nowy ustrój, to będzie proste, niedrogie, wymaga tylko zwrotu wyobraźni.”

Spektakl powstał na podstawie tekstu, który zakwalifikował się do finału Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej 2017.

Scenariusz i reżyseria: Bogna Burska i Magda Mosiewicz Muzyka (kompozycja i wykonanie na żywo): Maciej Salamon i Adam Witkowski (Zespół Nagrobki) Obsada: Anna Grycewicz, Izabela Warykiewicz, Piotr Trojan Kuratorka i producentka: Emilia Orzechowska Współpraca: Lena Dula (Festiwal ARTLOOP) Koproducenci: Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Konfrontacje Teatralne w Lublinie Partnerzy: Miasto Sopot, Festiwal ARTLOOP, Teatr na Plaży, Centrum Kultury w Lublinie

Miejsce: Teatr na Plaży

Data:11.10 , 19:30
12.10 , 19:00

Godzina: 19:30

Bilety: N:40 zł, U: 30 zł

Kategoria: Kultura

Adres: al. Franciszka Mamuszki 2, 81-718 Sopot

WWW: www.teatrnaplazy.pl

Email: info@teatrnaplazy.pl

Tel.: 58 555-22-34

Fax: 58 555-22-36

Organizator: Teatr na Plaży

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ