Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Osobowość niedojrzała - Jarosław Potocki, rysunki / wystawa

07.10 - 04.11, 18:00

miejskie latarnie drzewo poruszone wiatrem zapala i gasi świece liście klaszczą jasnym światłem spadając lecą po niebie przez ramie wiją się po bramie kreślą dziwne linie w oknie wnętrze jaśnieje od wspomnień kiedy na mnie spadnie tchnienie powabne skóry z gór ze śniegiem z wyspy siedmiu żółwi w ogrodzie przenoszę na jawie ukryte marzenia w skrzynce leci jeden znak na ciemnym planie wpadł pod nogi co się stanie?

Wystawiane rysunki to portrety: osobowość paranoidalna, osobowość schizoidalna, osobowość dyssocjalna, osobowość chwiejna emocjonalnie, osobowość histeryczna, osobowość anankastyczna, osobowość 'lękliwa', osobowość zależna, osobowość moja, osobowość osobowości......., osobowość twoja. Był taki czas (przełom lat 80/90), kiedy odrzuciłem to, co realistyczne, codzienne, "rzeczywiste". Na zewnątrz było tylko puste zewnętrze. A w środku bunt przeciwko konieczności bycia w tym socjalno-społecznym pudelku, pozbawionym wspierania indywidualności.

Wola przetrwania potęgowała pracą wytwarzania rzeczy niepotrzebnych, choć dla mnie niezbędnych. Projekty przetwarzania się organicznych sobowtórów mojej jaźni. To poczwarki, ale w rytualnej formie 'mandali', godzinne rysowanie, kilkudniowe wracanie do pracy i kończenie rysunku, który przynależy do kartonu, na którym powstaje. Karton to nie tylko rama czasowa, ale poprzez swoją strukturę ma wpływ na ostateczny wynik rysunku. Osobowość to niezwykły dar, który wynika z potężnej pracy nad swoim bytem. Niedojrzałość wynika z wielobiegunowości postrzegania świata, niechęci ukształtowania się w obecnych ramach funkcjonowania. To kula u nogi/umysłu, która toczy proces świadomości z barwą swojego nieprzystosowania. Ale to praca wypełniająca czas. Droga do znalezienia się w magmie wymuszonego politycznego usytuowania. Nie jesteśmy jarzmem struktury państwa. Jesteśmy wolni.


Jarosław Potocki (ur. 1969 r.). Absolwent SGGW Warszawa - Architektura Krajobrazu (1991-1996 r.), szkoła sztuk plastycznych przy ZAP w pracowni Aleksandra Tworzydło (techniki chińskie ceramiki i malarstwa, 1992-1995), od 1996 projektowanie krajobrazu (ogrody, przestrzenie publiczne).

Miejsce: Teatr BOTO

Data:07.10 - 04.11, 18:00

Godzina: 18:00 - 00:00

Bilety: Wstęp wolny

Kategoria: Kultura

Adres: Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-759 Sopot

WWW: www.boto.art.pl

Email: biuro@boto.art.pl

Tel.: 600 464 619

Fax: -

Organizator: Teatr BOTO

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ