Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Kolektyw Twórczy b-sides, „Jesteśmy przynętą, kochanie”

04.12 , 18:00 - 19:30


Dante: Ja też czasem nie rozumiem przeciwko czemu ludzie się buntują. Tym bardziej, że nie ma tak, że robią to wszyscy, tylko zawsze część. Po prostu przelewa się gdzieś ta granica. Ludzie trzymają w sobie pogardę, nienawiść, a może właśnie z drugiej strony – chęć niesienia dobra. I nie mogą już dłużej siedzieć w fotelach i na wykładach. Myślę, że większość po prostu nieświadomie idzie. Ale zawsze jest taki moment, w którym będziesz musiał wybrać.

Kundera: Nie ma mądrych wojen, ale każda jest nasza. Jasne, że jak wojna dzieje się w chuj daleko, to możesz spać spokojnie. Możesz czuć się bezpieczna. Gorzej jak wojna trafi do Ciebie. A czy mnie to zmieniło? Kiedyś mówiłem, że niech się pierdolą z tymi swoimi rewolucjami, wojnami. Bo na co mi to? A teraz ja – największy przeciwnik wojska zastanawiam się czy do wojska nie iść. Nagle wiem, że jedno słowo zamienione z kimś tutaj jest tysiąc razy więcej warte niż co druga piąteczka zbijana w Ojczyźnie. I jest w tym jakiś absurd – dla mnie przyjemny.

Natasza: Nie było tam gorszych i lepszych. Poznajesz tych straszniejszych, ale każdy potrafi się uśmiechać. Mają rodziny, tęsknią, kochają. Mieliśmy trzy śluby na Majdanie. Ale znowu nie na temat. Te kominiarki to tylko maski. Pamiętam wiele twarzy z Majdanu. A mówię o twarzach, bo tam każdy był równy.

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=3nbFxIusTGg


Obsada: Marcin/ Mateusz Mosiewicz Natasza/ Helena Ganjalyan Dante/ Filip Kosior

oraz/ Natalia Wilk

Reżyseria: Agnieszka Wąsikowska Tekst: Agnieszka Wąsikowska, Marcin Kundera Scenografia, kostiumy: Małgorzata Iwaniuk Światło: Paulina Góral Video: Marcin Kundera Data premiery: 15 stycznia 2015 r., Teatr Ósmego Dnia, Poznań | Kolektyw Twórczy b-sides B - SIDES Czas trwania: 80 min.

*Tytuł pożyczony od Elfriede Jelinek – jej debiutancka powieść stała się dla nas punktem wyjścia do myślenia o projekcie. ** W spektaklu wykorzystane zostały fragmenty „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian” Ziemowita Szczerka oraz fragmenty utworów: „Angels” Robbiego Williamsa, "”What's up” Non 4 Blondes oraz „Sweet unrest” Apparat.


4 grudnia 2017, godz. 18:00 Prezentacja konkursowa w ramach przeglądu I Sopockie Konsekwencje Teatralne 2017


Bilety: 35/30/20 zł Bilety online: http://teatrboto.bilety.interticket.pl/

Załączniki

Miejsce: Teatr BOTO

Data:04.12 , 18:00 - 19:30

Godzina: 18:00 - 19:30

Bilety: 35 / 30 / 20 zł

Kategoria: Kultura

Adres: Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-759 Sopot

WWW: www.boto.art.pl

Email: biuro@boto.art.pl

Tel.: 600 464 619

Fax: -

Organizator: Teatr BOTO

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ