Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Teatroteka: Porwać się na życie

03.12 , 16:00

Teatr na Plaży we współpracy z Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych zaprasza na cykl teatralno – filmowy pt. TEATROTEKA.

Teatroteka to nowy etap w myśleniu o ekranizacjach teatralnych, tak w kontekście artystycznym, jak i realizacyjnym. Ekranizacje tworzone przez młodych, często debiutujących twórców, przy wsparciu technologii i infrastruktury filmowej, pozwalają na realizację ciekawych, nowatorskich utworów. Projektowi od samego początku przyświeca również cel jego szerokiej dystrybucji i dostępności.

PORWAĆ SIĘ NA ŻYCIE To liryczna komedia utrzymana w konwencji „czeskiego” humoru. Absurdalna historia wielkiej miłości. Pięćdziesięcioletni bohater, życiowy nieudacznik i pechowiec, postanawia raz w życiu zdobyć się na odwagę i dokonać heroicznego czynu. Porywa koleżankę z pracy (w której zakochany jest od dzieciństwa), aby uwolnić ją od prymitywnego męża i rozpocząć z nią nowe życie. Kiedy wywozi ją do pustego domu swojej ciotki, uświadamia sobie, czego w istocie dokonał. I wtedy porwana koleżanka dodaje mu otuchy i podtrzymuje w przeświadczeniu, że jego czyn był słuszny i głęboko ludzki. Nie zmienia to jednak faktu, że przyjdzie zmierzyć się obojgu ze ścigającym ich mężem kobiety.

Sztuka zwyciężyła w konkursie Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i WFDiF na utwór dramatyczny dla TEATROTEKI.

Występują: Agata Kulesza (Karolina), Andrzej Mastalerz (Tadek), Tomasz Sapryk (Wojtek), Iza Kuna (Iwona), Andrzej Konopka (Prokurator).

AUTOR TEKSTU: Robert Urbański, REŻYSERIA: Michał Szcześniak, ZDJĘCIA: Paweł Dyllus P.S.C., SCENORGRAFIA: Anna Wunderlich, KOSTIUMY: Agata Culak, MONTAŻ: Svitlana Topor, MUZYKA: Agata Kurzyk, DŹWIĘK: Aleksandra Pniak, Grzegorz Żaglewski, Radosław Ochnio, KIEROWNICTWO PRODUKCJI: Paweł Mantorski, KONSULTACJA PROGRAMOWA: Zenon Butkiewicz, REDAKTOR PROWADZĄCY: Krzysztof Domagalik, OPIEKA ARTYSTYCZNA: Maciej Wojtyszko, PRODUCENT: Włodzimierz Niderhaus. ROK PRODUKCJI: 2017

ROBERT URBAŃSKI AUTOR Dramatopisarz i tłumacz. Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Wrocławskim (doktorat 2005). Kierownik literacki Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, dla którego napisał m.in. sztuki: „Wschody i Zachody Miasta” (2003, wersja TV 2005), „Szaweł” (2004), „Łemko” (2007) – wszystkie zrealizowane w reżyserii Jacka Głomba, który wystawiał jego dramaty i adaptacje także w teatrach Łodzi, Zielonej Góry, Bielska-Białej. Urbański współpracował też z takimi reżyserami, jak Lech Raczak i Piotr Cieplak. Przełożył m.in. „Listy do rodziny, przyjaciół, wydawców Franza Kafki” (W.A.B. 2012). Jest laureatem nagrody za Zabijanie Gomułki – adaptację powieści Jerzego Pilcha „Tysiąc spokojnych miast” – w XIII Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej (2007).

Miejsce: Teatr na Plaży

Data:03.12 , 16:00

Godzina: 16:00

Bilety: 12 zł

Kategoria: Kultura

Adres: al. Franciszka Mamuszki 2, 81-718 Sopot

WWW: www.teatrnaplazy.pl

Email: info@teatrnaplazy.pl

Tel.: 58 555-22-34

Fax: 58 555-22-36

Organizator: Teatr na Plaży

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ