Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

João de Sousa / koncert / Teatr BOTO

23.02 , 21:00 - 22:30

João de Sousa jest artystą znanym i cenionym na polskiej scenie muzycznej. Projekty Portugalczyka wynikają z jego luzofońskich korzeni, ale też fascynacji różnorodnymi gatunkami muzyki, w tym world music oraz jazzem.

Przełomem w karierze João był moment, gdy otrzymał zaproszenie od Andrzeja Smolika do współpracy w kilku piosenkach do nowego albumu. Wkrótce płyta ta uzyskała status platynowej. João występował także z zespołem Mikromusic i argentyńskim bandoneonistą Arielem Ramirezem. Piosenki João znalazły się na radiowej płycie RAM Cafe vol. 7 oraz w albumie Siesta vol. 11 Marcina Kydryńskiego (był też gościem audycji "Siesta" prowadzonej przez Kydryńskiego w radiowej Trójce).

W 2012 roku, przy wsparciu Camoes Institut oraz Ambasady Portugalii w Polsce, artysta wydał swój drugi album - João de Sousa & Fado Polaco. Po sukcesie projektu, setkach koncertów w Polsce, Niemczech i Portugalii, przyszedł czas na nowy – Luta, którego premiera odbyła się w kwietniu 2016 roku. W jedenastu autorskich utworach śpiewanych po portugalsku, hiszpańsku, angielsku i polsku połączył elementy rodzimego fado z jazzem, a nawet reggae i hip-hopem. W swoim repertuarze ma również klasykę polskiej piosenki (Miłość ci wszystko wybaczy, Była pogoda, Groszki i róże, Nim wstanie dzień).

https://www.youtube.com/watch?v=Aq2sgYG8dek

https://www.youtube.com/watch?v=BvVuWnFKMC4


bilety: 30 zł bilety online: http://teatrboto.bilety.interticket.pl/

Miejsce: Teatr BOTO

Data:23.02 , 21:00 - 22:30

Godzina: 21:00 - 22:30

Bilety: 30 zł

Kategoria: Kultura

Adres: Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-759 Sopot

WWW: www.boto.art.pl

Email: biuro@boto.art.pl

Tel.: 600 464 619

Fax: -

Organizator: Teatr BOTO

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ