Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Walczak + Łubieński – weekend twórczości

16.02 - 17.02, 19:00 - 20:00

Teatr na Plaży zaprasza na kolejny tematyczny weekend teatralny, podczas którego zaprezentujemy dwa gościnne spektakle, zrealizowane na podstawie tekstów Michała Walczaka i Macieja Łubieńskiego – twórców, najgłośniejszego aktualnie kabaretu politycznego „Pożar w Burdelu”, nominowanych m.in. do ostatnich nagród Paszportu Polityki w kategorii teatr.

W ramach weekendu zaprezentowany zostanie komedia o uteatralizowanej miłości i erotycznej inicjacji mieszkańców miejskiego blokowiska, czyli „Pierwszy Raz” z Teatru im. Adama Mickiewicza z Częstochowy, w reżyserii Tomasza Mana, wg. tekstu Michała Walczaka. Drugą gościnną propozycją będzie komediowy one-man-show Rafała Rutkowskiego „Seks Polski. Reaktywacja” z warszawskiego Teatru Montownia, wg. tekstu Macieja Łubieńskiego.

Seks polski. Reaktywacja 16 luty 2018, godz. 19.00

Winter is coming. A w zasadzie już nie „coming” tylko „has come”. Jak bronić się przed zabójczą kombinacją mroku i mrozu wie Rafał Rutkowski. Prawie ćwierć wieku na scenie. Prawie ćwierć wieku w trasie. Festiwale, benefisy, każdy wieczór w innym łóżku – Rutkowski o seksie wie wszystko. Jego opowieści poruszyły profesora Maxa Hardcora, który chwycił za pióro i spisał je.

Cztery lata temu był „Seks polski”. Teraz Rutkowski i Hardcore wracają do seksu i przedstawiają: „Seks Polski. Reaktywacja”. Czy to najlepszy sposób na przetrwanie okresu świąteczno-noworocznego? Tak. Będą zagrania pod publiczkę, ale padną też ważkie kwestie: seks a patriotyzm, sex a komunizm? Nie zabraknie praktycznych i przydatnych porad, na przykład: jak poderwać na znicze, jak nakręcić film pornograficzny. „Seks polski”. Jest polski jak ruskie pierogi, choinka, bociany i Chicago.

Autor tekstu: Maciej Łubieński Występuje: Rafał Rutkowski Kostiumy, scenografia: Zofia de Ines, Magdalena Godlewska Producent: Magdalena Godlewska

Pierwszy raz 17 luty 2018, godz. 18.00

Komedia o uteatralizowanej miłości i erotycznej inicjacji mieszkańców miejskiego blokowiska. Michał Walczak pisze o swojej sztuce, że „oparta jest przede wszystkim na ostrej, tragikomicznej przepychance międzypłciowej, z całym okrucieństwem i humorem wzajemnego niezrozumienia między nowoczesną ONĄ i nowoczesnym ONYM”.

Nowa sztuka Walczaka dotyka sfery życia seksualnego, a raczej wyobrażeń na jego temat kształtowanych przez popularną, młodzieżową prasę. Bohaterami jest para nastolatków, którzy reżyserują swój „pierwszy raz” według wskazówek wziętych z pism typu „Bravo Girl”. A więc musi to być chwila wyjątkowa i pamiętna, on prosto z deszczu, zmoknięty, co daje pretekst do zdjęcia ubrania, ona samotna, drżąca, potrzebuje opieki, obowiązkowe wino, świece i bukiet świeżych kwiatów. Dążenie do perfekcji zmienia się w absurd... (Roman Pawłowski, „Gazeta Wyborcza” nr 67, 2006)

Autor tekstu: Michał Walczak Występują: Teresa Dzielska, Robert Rutkowski Reżyseria: Tomasz Man

Tomasz Man – dramaturg i reżyser. Współpracował z Teatrami: Rozmaitości, Polskim, Powszechnym w Warszawie; Teatrem Miejskim w Gdyni; Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie; Teatrem Polskim we Wrocławiu. W 2004 r. na częstochowskiej scenie zrealizował „Piaskownicę” Walczaka. Jest autorem dramatów: „Katarantka”, „111″, „Dobrze”.

Michał Walczak i Maciej Łubieński byli nominowani do tegorocznych nagród Paszportów Polityki w kategorii Teatr. Partnerem sekcji Teatr było Miasto Sopot.

Miejsce: Teatr na Plaży

Data:16.02 - 17.02, 19:00 - 20:00

Godzina: 19:00 - 20:00

Bilety: 40 - 20

Kategoria: Kultura

Adres: al. Franciszka Mamuszki 2, 81-718 Sopot

WWW: www.teatrnaplazy.pl

Email: info@teatrnaplazy.pl

Tel.: 58 555-22-34

Fax: 58 555-22-36

Organizator: Teatr na Plaży

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ