Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Porozmawiajmy o Rosji

19.03 , 17:30

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na dwie prelekcje "Porozmawiajmy o Rosji!"

5 i 19 marca 2018, o godz. 17.30

5 marca: Muzeum Sankt Petersburga Sankt-Petersburg to miasto z burzliwą historią, wielkimi wydarzeniami, przepiękną architekturą i znakomitymi zbiorami Sztuki. W mieście jest ponad 50 muzeów małych i dużych. Na prelekcji skupimy się na zbiorach Ermitażu i muzeum Faberge, gdzie znajduje się kolekcja carskich złotych jajek Faberge. Wybierzemy się również na krótki „spacer” po mieści. Zobaczymy słynny Plac Dworcowy, rzekę Newe, Newskij prospekt i centralne ulicy miasta. Nocny Petersburg jest czarujący, a z Ermitażu po prostu nie chce się wychodzić.

19 marca: Malarze Rosyjscy : Ilya Repin i Wasylij Szyszkin Szkoła malarstwa Rosyjskiego rozpoczęła swoje istnienie od ikon Andreja Rublowa (XV w.), które można znaleźć w zbiorach muzeum Rosyjskiego w Sankt Petersburgu i galerii Tretiakowskiej w Moskwie. Na prelekcji skupimy swoją uwagę na twórczości wielkich malarzy rosyjskich, takich jak Ilii Repinia i Wasilia Szyszkina. Po krótkiej biografii malarzy będziemy śledzić rozwój kunsztu malarskiego i doprowadzenie do perfekcji talentu i zdolności artystycznych.

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa Wybickiego w Sopocie

Data:19.03 , 17:30

Godzina: 17:30

Bilety: -

Kategoria: Kultura

Adres: Kościuszki 14, 81-706 Sopot

WWW: www.mbp.sopot.pl

Email: mbp@mbp.sopot.pl

Tel.: 58 551-12-87

Fax: 58 550-08-90

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa Wybickiego w Sopocie

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ