Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

BOTO.Between: Czytamy Czarne

20.03 , 19:00 - 20:30
27.03 , 19:00 - 20:30

Tegoroczne działania skupiamy na temacie MAPY. Jako Between.Pomiędzy staramy się kreślić kulturowe mapy, zarysowywać punkty odniesienia i nieustannie wobec nich podróżować. Do podjęcia tematu MAP sprowokowały nas również książki, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Czarne. O niektórych z nich chcemy porozmawiać podczas spotkań w Teatrze BOTO, o innych zaś opowiedzą nasi goście. Rozmowy będziemy prowadzić w języku polskim.

20 marca 2018 (wtorek), godz. 19.00 CZYTAMY CZARNE 1 O książkach Wydawnictwa Czarne opowiadać będą twórcy tegorocznego festiwalu: Katarzyna Kręglewska, David Malcolm i Tomasz Wiśniewski. Z pewnością przywołamy któreś z opowiadań Zygmunta Haupta z "Baskijskiego diabła", wspomnimy o Sonic Youth na kanwie "Dziewczyny z zespołu", czyli wspomnień Kim Gordon, jak również porozmawiamy o "Podróżach do Armenii i innych krajów" Krzysztofa Środy. Spotkanie odbędzie się w dniu święta Uniwersytetu Gdańskiego. Będzie to więc także dobra okazja, aby celebrować ukazanie się nowych wydawnictw, które zostały opublikowane w ramach prowadzonej przez Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego serii Between.Pomiędzy: "Beckett w XXI wieku. Rozpoznanie" oraz "Between Page and Stage".

27 marca 2018 (wtorek), godz. 19.00 CZYTAMY CZARNE 2 Rozmawiać będziemy o "Wschodzie" Andrzeja Stasiuka i redagowanej przez Monikę Sznajderman i Katharinę Raabe "Znikającej Europie". Monika Szuba opowie o prowadzonej przez Czarne serii wydawniczej "Menażeria", a Joanna Lisiewicz o "Mikrotykach" Pawła Sołtysa. Ponadto o książce Elizabeth Pisani "Indonezja itd. Studium nieprawdopodobnego narodu" w świetle swoich doświadczeń podróżniczych opowie profesor Małgorzata Jarmułowicz. Gospodynią obu spotkań będzie Sylwia Góra-Weber, która przeczyta wybrane przez siebie fragmenty książek.

BOTO BETWEEN to odbywające się w Teatrze BOTO spotkania przybliżające publikacje autorów zaprzyjaźnionych z festiwalem Between.Pomiędzy, prowadzone przez Katarzynę Kręglewską, Davida Malcolma i Tomasza Wiśniewskiego. Omawiana jest twórczość oryginalna i tłumaczenia (wiersze, powieści, dramaty, eseje) oraz publikacje naukowe. Rozmowy prowadzone są w sposób obrazowy i zrozumiały, a kierowane są do szerokiego grona odbiorców: studentów, licealistów oraz wszystkich zainteresowanych literaturą i teatrem. Otwarte dyskusje mają charakter kameralny, warsztatowy i prowadzone są w języku polskim bądź angielskim. Opiekę merytoryczną nad projektem BOTO BETWEEN sprawuje Instytut Anglistyki i Amerykanistyki Uniwersytetu Gdańskiego, a jego koordynacją zajmuje się fundacja Between.Pomiędzy.

wstęp wolny

Miejsce: Teatr BOTO

Data:20.03 , 19:00 - 20:30
27.03 , 19:00 - 20:30

Godzina: 19:00 - 20:30

Bilety: wstęp wolny

Kategoria: Kultura

Adres: Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-759 Sopot

WWW: www.boto.art.pl

Email: biuro@boto.art.pl

Tel.: 600 464 619

Fax: -

Organizator: Teatr BOTO

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ