Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

WSPIERAJ LOKALNIE, CZYLI SOPOCIANIE SOPOCIANOM 1%

05.03 - 30.04, 12:00 - 23:59

W Sopocie, nieprzerwanie od 2009 r. realizowana jest kampania "Sopocianie sopocianom 1%". Jej celem jest zachęcanie mieszkańców Sopotu, by w ramach akcji przekazywali procent swojego podatku na organizacje pożytku publicznego działające się w mieście.

W Sopocie zarejestrowanych jest ponad 380 organizacji pozarządowych. Spośród nich 39 jest uprawnionych do pozyskania w 2018 r. 1% podatku. Działają blisko spraw ważnych dla sopocian i na ich rzecz. Wspierają dzieci, osoby z niepełnosprawnościami, osoby starsze, chore, ubogie, wykluczone, czy po prostu mniej zaradne. Organizują ofertę kulturalną, edukacyjną, zajęcia sportowe, czy też opiekę dla potrzebujących. Pomagają w rozwijaniu pasji i zainteresowań. Otaczają opieką bezdomne zwierzęta. Niosą pomoc tam, gdzie jest taka potrzeba.

Możliwość przekazania 1% należnego podatku sopockim organizacjom to niepodważalny wyraz lokalnej solidarności i odpowiedzialności za wspólnotę miasta, a także prosta droga do finansowego wsparcia ich działalności. Ważne jest, by sopoccy podatnicy wiedzieli, którym organizacjom można przekazać 1% i czym się zajmują.

Tutaj znajduje się wykaz uprawnionych organizacji: http://scop.sopot.pl/_pliki/ULOTKA_1pr_2018.pdf

W tym roku można również skorzystać z bezpłatnego programu rozliczeniowego dla Sopotu zawierającego wykaz sopockich organizacji. Program dostępny na: http://www.miasto.sopot.pl/strona/strona_glowna umożliwia bezpłatne, bezpieczne i samodzielne rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych bez wychodzenia z domu.

Również emeryci i renciści mogą przekazać swój 1% wybranej organizacji. Ci, którzy rozliczani są przez organ rentowy (ZUS), a chcą przekazać swój 1% podatku, do 30 kwietnia 2018 r. powinni złożyć w Urzędzie Skarbowym deklarację PIT-OP, na której należy wskazać WYŁĄCZNIE KRS wybranej Organizacji Pożytku Publicznego oraz swoje dane identyfikacyjne.

Pamiętaj! • Dla rozliczenia PIT ważne jest miejsce zamieszkania (nie zameldowania) • Złóż zeznanie podatkowe do 30 kwietnia 2018 r. • Przekaż 1% lokalnej organizacji i ciesz się z procentującego dobra • Zachowaj deklarację PIT i Urzędowe Poświadczenie Odbioru • Jeśli nie masz Karty Sopockiej – złóż w Urzędzie Miasta Sopotu wniosek o jej wyrobienie • Przy odbiorze Karty Sopockiej okaż formularz PIT i korzystaj ze zniżek w blisko stu obiektach

Więcej informacji: http://sopot.pl/aktualnosc/6695/wspieraj-lokalnie-czyli-sopocianie-sopocianom

Załączniki

Miejsce: Sopot

Data:05.03 - 30.04, 12:00 - 23:59

Godzina: 12:00 - 23:59

Bilety: -

Kategoria: Kultura

Adres: , Sopot

WWW: http://sopot.pl/aktualnosc/6695/wspieraj-lokalnie-czyli-sopocianie-sopocianom

Email: biuro@scop.sopot.pl

Tel.: 58 341 83 52

Fax: 58 341 83 52

Organizator: Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ