Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Wystawa obrazów Valentyny Gulewycz w Filii Broadway

06.04 - 30.05, 17:30 - 15:00

Filia Broadway zaprasza na wystawę obrazów Valentyny Gulewycz otwartą w dniach 6 kwietnia - 30 maja 2018r. w godzinach pracy biblioteki.

Wernisaż odbędzie się 6 kwietnia 2018r. (piątek) o godz.17.30, którego dodatkową atrakcją będzie koncert gitarowy.

Sopot Brodwino, ul.Kolberga 9 Wstęp wolny!

Valentyna Gulewycz - Do Sopotu przyjechałam w lipcu 2014 roku. W Doniecku na dobre zaczęła się wojna, żołnierze z karabinami, czołgi... Mój dom został zburzony. Wyjechałam póki jeszcze było to możliwe - opowiada Valentyna. - Myślałam, że trochę tu pomieszkam, popracuję i wrócę na Ukrainę, gdy wojna się skończy. Ale tam jest coraz gorzej, w tej chwili nie mam do czego wracać. - Jako malarka, a przy tym projektantka ubrań (skończyła Akademię Sztuk Pięknych we Lwowie) zawsze starałam się żyć ze sztuki. - Gdy miałam sześć lat, mama zapisała mnie na lekcje rysunku i malarstwa w domu kultury. Od tego czasu właściwie nieprzerwanie maluję. - W Sopocie przy Monciaku latem maluję portrety i karykatury. Cały czas próbuję żyć ze swych umiejętności. - Mam polskie korzenie i jestem z nich dumna (dziadek był Polakiem). Otrzymałam Kartę Polaka, żeby ją dostać zdawałam egzamin z języka. Nie było łatwo, na 15 osób zdały tylko trzy, w tym ja. - Mam na koncie wiele wystaw w Polsce, Nowej Zelandii i na Ukrainie, pracowałam w Doniecku min. jako projektant artystyczny, nauczyciel rysunku i dyrektor Klubu dla Dzieci i Młodzieży. Ilustrowałam książkę dla dzieci Elżbiety Zubrzyckiej „Mały wielki przyjaciel”.

Źródło: artykuł Aleksandry Kozłowskiej - Z Doniecka do Sopotu. „Tu jest mój dom” www.trójmiasto.wyborcza.pl

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa Wybickiego w Sopocie

Data:06.04 - 30.05, 17:30 - 15:00

Godzina: 17:30 - 15:00

Bilety: -

Kategoria: Kultura

Adres: Kolberga 9, 81-706 Sopot

WWW: www.mbp.sopot.pl

Email: mbp@mbp.sopot.pl

Tel.: 58 551-12-87

Fax: 58 550-08-90

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa Wybickiego w Sopocie

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ