Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

BOTO Wild Jam: Leszek Kułakowski i goście / between.pomiędzy

17.05 , 21:30 - 23:59

Kolejna odsłona BOTO Wild Jam. Tym razem gospodarzem będzie Leszek Kułakowski, który zagra w składzie:

Adam Żuchowski - kontrabas Roman Ślefarski - perkusja Darek Herbasz - saksofon Leszek Kulakowski - pianino i goście


Leszek Kułakowski – kompozytor, pianista jazzowy, teoretyk muzyki, pedagog, zwany przez krytykę „wizjonerem jazzu”. Kompozytor ponad 150 utworów jazzowych na zróżnicowane obsady instrumentalne i instrumentalno-wokalne, od zespołów jazzowych po big-bandy i orkiestry symfoniczne. Tworzy także muzykę współczesną, jest zwany guru „trzeciego nurtu” – łączącego muzykę współczesną z jazzem. Jest profesorem zwyczajnym, kierownikiem i założycielem kierunku jazz i muzyka estradowa Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Prowadzi klasę kompozycji i Big Band AM w Gdańsku. W twórczości kompozytorskiej zafascynowany jazzem, traktowanym jako tworzywo uniwersalnej narracji muzycznej. W małych formach jazzowych eksperymentuje z materią dźwiękową łącząc treści jazzowe z aleatoryzmem, serializmem, polimodalizmem i politonalnością. Fascynacja muzyką i osobowością Krzysztofa Komedy inspiruje Kułakowskiego do organizacji Komeda Jazz Festival, by kultywować i rozwijać twórczo dzieło Krzysztofa Komedy, zwanego "Chopinem Jazzu".


Bilety: 20 zł Bilety online: http://teatrboto.bilety.interticket.pl/ 1 bilet = 1 bourbon Wild Turkey do odbioru w barze.

Muzycy biorący udział w jam session – wstęp wolny.


W 2018 roku Festiwal Literatury i Teatru BETWEEN.POMIĘDZY odbywa się w dniach 14-20 maja, a jego tematem przewodnim są Mapy. Organizowany od dziewięciu lat festiwal szkicuje własną geografię kulturową, która bezwiednie kieruje nas ku nieoczywistym kontekstom, zapomnianym traktom i twórczym rubieżom. Podczas podróży, mapy pobudzają wyobraźnię: zarówno gdy opadamy z Sopotu do Wołowca, jak i kiedy mozolnie wdrapujemy się z Gardzienic, czy z Wrocławia, przez Supraśl, do Trójmiasta. Podczas spotkań z literaturą, teatrem, muzyką – czy też innymi formami sztuki – przytrafiają się przygody o charakterze bardziej lub mniej metaforycznym. Festiwal Between.Pomiędzy daje okazję, by prowadzone na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego badania w sposób praktyczny wprowadzać w przestrzeń publiczną. Zdarza się, że słoneczna plaża czy sopockie molo stają się miejscem ożywionej dyskusji uczniów, studentów, doktorantów z doświadczonymi badaczami i uznanymi artystami, a przy okazji niekiedy również i z przypadkowymi przechodniami. Chodzi właśnie o żywotność – w założeniu festiwal ma być miejscem spotkania.


pozostałe wydarzenia w ramach BETWEEN w BOTO: https://www.facebook.com/events/161454634551669/permalink/161454647885001/?notif_t=page_post_reaction&notif_id=1524488664111556 więcej informacji i program całego Festiwalu: www.between.org.pl BETWEEN.POMIĘDZY

Miejsce: Teatr BOTO

Data:17.05 , 21:30 - 23:59

Godzina: 21:30 - 23:59

Bilety: 20 zł

Kategoria: Kultura

Adres: Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-759 Sopot

WWW: www.boto.art.pl

Email: biuro@boto.art.pl

Tel.: 600 464 619

Fax: -

Organizator: Teatr BOTO

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ