Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

4. edycja Festiwalu Fotografii "W ramach Sopotu"

07.09 - 09.09

Festiwal „W ramach Sopotu” to coroczne wydarzenie dla miłośników fotografii artystycznej.

Festiwal wyróżnia się formułą utworzonych rezydencji artystycznych, na które organizatorzy zapraszają najwybitniejszych polskich twórców. Wybór wyrazistych autorów wypowiadających się w różnych dziedzinach sztuki fotograficznej – zaproponowany przez Tomasza Bergmanna, dyrektora artystycznego Festiwalu – pozwala skupić wokół imprezy entuzjastów o różnorodnych zainteresowaniach. W tym roku wspólnym mianownikiem w doborze twórców było doświadczenie w szeroko rozumianej fotografii dokumentalnej, wykraczającej poza reportaż.

IDEA FESTIWALU

Do wyjątkowej formuły festiwalu miasto Sopot zaprosiło twórców wypowiadających się za pomocą odmiennego języka estetycznego – co pozwala przewidywać, że efektem tegorocznej edycji będą zróżnicowane cykle, wynikające z różnych inspiracji.

Organizatorzy nie związują idei hasłem, licząc na przenikanie się narracji. Tytułowe ramy, zarówno materialnie jak i na zasadzie licencji poetyckiej, spełniają różnorakie funkcje. Z jednej strony pojęcie ramy ilustruje ideę wypełnienia obszaru autorską narracją. W innym znaczeniu pozwala wykadrować wybrany wątek z już zastanego kontekstu.

Idea Festiwalu wyraża pojęcie poza światem ograniczeń – ramy uwalniają raczej pokłady wolności twórczej. Sopot udzieli artystom swej fizycznej tkanki, ale i odda do dyspozycji wszystko to, co niematerialne. W intencji organizatorów cykliczna formuła Festiwalu „W ramach Sopotu” z biegiem kolejnych edycji pozwoli zbudować wielowymiarowy portret miejsca, jak i zmieniającej się rzeczywistości.

Miejsce: Państwowa Galeria Sztuki, Plac Przyjaciół Sopotu, ASP Gdańsk, Dwie Zmiany

Data:07.09 - 09.09

Godzina: - - 00:00

Bilety: -

Kategoria: Kultura

Adres: Tadeusza Kościuszki 25/27, Sopot

WWW: www.wramachsopotu.pl

Email: wramachsopotu@gmail.com

Tel.: 58 521 38 48

Fax: -

Organizator: Urząd Miasta Sopotu

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ