Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Noc Muzeów w Dworku Sierakowskich

19.05 - 20.05, 20:00

Zapraszamy do XVIII-wiecznego Dworku Sierakowskich, jednego z najstarszych budynków w Sopocie na wyjątkowe święto kultury. Noc Muzeów rozpoczniemy koncertem gitarowym o godz. 20.00. Przestrzeń dworku wypełnią kompozycje Piotra Krępecia – gitarzysty akustycznego fingerstyle, uznanego przez magazyn Top Guitar „objawieniem i wielką nadzieją polskiej gitary”. W dworkowej Galerii Sztuki zaprezentujemy wystawę fotografii Ewy Cichockiej i Magdaleny Pannert pt. „Dzień, zmierzch i noc. Rzeźby Igora Mitoraja w Agrigento”. Galeria czynna do godziny 1.00 w nocy.

Wstęp wolny!

Zapraszamy!

W Europejską Noc Muzeów otwarte do późna muzea, galerie, centra kultury, organizują specjalne wydarzenia zapraszając wszystkich do siebie. To jedyna okazja by zobaczyć niepokazywane dotąd zbiory, premierowe pokazy, wernisaże, happeningi, niedostępne na co dzień zakamarki, ujawniane tajemnice i sekrety zza kulis muzeów i galerii! Inscenizacje i rekonstrukcje historyczne. Wykłady, warsztaty i spotkania z artystami. Wszystko w otoczeniu nocy, przy niezwykłej grze światła i cienia. Termin Europejskiej Nocy Muzeów ustala się wg zaleceń ICOM (The International Council od Museum). Przypada on na najbliższą sobotę do dnia Międzynarodowego Dnia Muzealnika, który przypada 18 maja.

Miejsce: Dworek Sierakowskich

Data:19.05 - 20.05, 20:00

Godzina: 20:00

Bilety: wstęp wolny

Kategoria: Kultura

Adres: Józefa Czyżewskiego 12, 81-706 Sopot

WWW: www.tps-dworek.pl

Email: biuro@tps-dworek.pl

Tel.: 58 551 07 56

Fax: -

Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Sopotu

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ