Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Zalewski śpiewa Niemena

19.07 , 20:00 - 22:00

19 lipca 2018, godzina 20.00 Opera Leśna w Sopocie

Krzysztof Zalewski to obecnie jeden z najmocniejszych rockowych głosów na polskiej scenie muzycznej, utalentowany, pracowity i oddany muzyce.

Muzyk sesyjny, kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista. Ma na swoim koncie dwie znakomite płyty solowe, ale też kilkunastoletnie doświadczenie zdobyte u boku innych muzyków.

W roku 2017 Krzysztof Zalewski sięgnął do repertuaru ikony polskiej muzyki rozrywkowej, Czesława Niemena. Projekt „Zalewski śpiewa Niemena” powstał w ramach Motywu Niemen ubiegłorocznego festiwalu w Jarocinie i okazał się jego ogromnym sukcesem. Znane piosenki Czesława Niemena zostały zaprezentowane w nowych aranżacjach Jurka Zagórskiego i Krzysztofa Zalewskiego.

Zalewski podszedł do zadania z szacunkiem, ale nie na kolanach. Nie wywrócił utworów do góry nogami, nie wymyślał interpretacji na siłę odmiennych od oryginałów – raczej ujednolicił repertuar pochodzący z różnych okresów twórczych Niemena, po czym włożył w to wszystkie swoje umiejętności i całą energię. Jarocińska publiczność przyjęła koncert entuzjastycznie, więc trzeba było rzecz utrwalić dla potomnych. Powstała aktualna, świeżo brzmiąca płyta, gatunkowo rozpięta pomiędzy hard rockiem a białym soulem, z niezbyt głęboko ukrytymi pokładami słowiańskiej melancholii.

Zalewski w towarzystwie czołówki polskich instrumentalistów stworzył program artystyczny prezentujący w nowej odsłonie najpiękniejsze utwory Niemena takie jak: „Dziwny jest ten świat”, „Jednego serca”, jak i te jeszcze nieodkryte „Doloniedola” czy „Pielgrzym”. W projekcie, Krzysztofa Zalewskiego wokalnie wspierają Natalia i Paulina Przybysz.

Skład zespołu: Krzysztof Zalewski – wokal, gitara Natalia i Paulina Przybysz – chórek Jurek Zagórski – gitara Tomasz Duda – saksofon, flet Jarosław Jóźwik – instrumenty klawiszowe Pat Stawiński – bas Kuba Staruszkiewicz - perkusja

Bilety w cenie 40 zł, 60 zł, 80 zł do nabycia w kasie Opery Leśnej, Punkcie Informacji Kulturalny Sopot na Placu Przyjaciół Sopotu

Miejsce: Opera Lesna, Sopot

Data:19.07 , 20:00 - 22:00

Godzina: 20:00 - 22:00

Bilety: 40, 60, 80 zł

Kategoria: Kultura

Adres: St Moniuszki 12, 81-829 Sopot

WWW: www.bart.sopot.pl; www.operalesna.pl

Email: sekretariat@bart.sopot.pl

Tel.: +48 58 555 84 40

Fax: +48 58 555 84 42

Organizator: Bałtycka Agencja Artystyczna BART

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ