Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Rafał Gorzycki / Marek Malinowski : Playing

16.06 , 21:30 - 23:00

Najnowszy projekt Rafała Gorzyckiego i Marka Malinowskiego to duet „Playing” odkrywający nowe brzmienie i styl w dorobku obu artystów. Jest on także kontynuacją koncepcji Tria Playing, którego album portal „Polish Jazz” umieścił w „Top Ten of Polish Jazz 2016” i uplasował na 3 miejscu wśród najlepszych albumów jazzowych tego roku.

Po owocnej pracy nad tryptykiem duetowym, z którego narodziły się 3 ostatnie albumy Rafała Gorzyckiego z muzykami z różnych krajów i grających na różnych instrumentach ( norweski skrzypek, angielski gitarzysta) przyszedł czas na syntezę tych i kolejnych, triowych doświadczeń oraz ich prezentację na scenie.

Marek Malinowski – gitara Rafał Gorzycki - perkusja

BILETY: >>> 25 zł >>> online: http://teatrboto.bilety.interticket.pl/


Rafał Gorzycki - perkusista, kompozytor. Jest zaliczany obecnie do najciekawszych i najbardziej twórczych muzyków jazzowych, kompozytorów i perkusistów w Polsce. Nagrał 22 autorskie albumy. Współtworzone przez Gorzyckiego zespoły Sing Sing Penelope, Ecstasy Project i Dziki Jazz, Akineton zostały okrzyknięte muzycznymi odkryciami ostatniej dekady, które przyczyniły się do zmiany pokoleniowej w polskim jazzie. Rafał Gorzycki jest typem płodnego artysty, występując na scenach i festiwalach całej Europy, Azji i USA, wydając swoje autorskie albumy wyróżniane przez media w Europie i USA. Największy na Świecie amerykański portal jazzowy All About Jazz przyznał Gorzyckiemu tytuł „The Best Coming Premiere” 2007 za jego autorski album „Realium” a także amerykańskie wydawnictwo „Moon in June” wydającego legendarne Soft Machine – umieściło 2 utwory Rafała Gorzyckiego na swojej składance zawierającej najciekawszą muzykę jazzową z całego Świata w roku 2014 .

Marek Malinowski - gitarzysta, kompozytor i pedagog Absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale Jazzu w klasie prof. Piotra Olszewskiego. W 2013 r. powołał do życia kwartet, w skład którego wchodzą utalentowani młodzi ale znani już muzycy: Michał Michota (trąbka), Paweł Urowski (kontrabas) i Albert Karch (perkusja). Grupa promuje obecnie debiutancki album, który został wydany w renomowanej wytwórni Requiem Rec. Marek swoje brzmienie kształtuje poprzez stosowanie oszczędnych środków. Łączy nastrojową melodykę, przestrzeń, z odważnym podejściem do partii improwizowanych. Jest lirykiem, nie boi się też eksperymentowac w poszukiwaniu nowych brzmień.

official - www.rafalgorzycki.com fb - www.facebook.com/rafal.gorzycki

Miejsce: Teatr BOTO

Data:16.06 , 21:30 - 23:00

Godzina: 21:30 - 23:00

Bilety: 25 zł

Kategoria: Kultura

Adres: Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-759 Sopot

WWW: www.boto.art.pl

Email: biuro@boto.art.pl

Tel.: 600 464 619

Fax: -

Organizator: Teatr BOTO

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ