Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Aktywni w Sopocie. Różne Oblicza Wolontariatu - wystawa

29.06 , 09:00

Przez cały czerwiec przed Sopoteką będzie można oglądać wystawę fotograficzną „AKTYWNI W SOPOCIE. RÓŻNE OBLICZA WOLONARIATU”, prezentującą możliwości społecznego angażowania. Fotografie mają inspirować i zachęcać do podjęcia wolontaryjnej aktywności na rzecz sopocian i sopockich wydarzeń. Wystawie towarzyszyć będą dwa panele dyskusyjne z udziałem organizatorów wolontariatu, jak i samych wolontariuszy.

Sopocki wolontariat jest wyjątkowy, bo obecny we wszystkich obszarach życia i możliwy dla wszystkich chętnych. Jego różnorodność polega na wielości odmiennych przestrzeni działania, zróżnicowanych odbiorcach oraz różnych formach aktywności. To możliwość poznawania kulis organizacji prestiżowych wydarzeń, współdziałania z ich twórcami, zdobywanie bezcennych doświadczeń. To także możliwość próbowania swych sił w różnorodnych obszarach działań pomocowych kierowanych do osób chorujących, seniorów, osób z niepełnosprawnościami, czy też porzuconych zwierząt.

Podjęcie decyzji o zostaniu wolontariuszem to odpowiedzialność, która się zwyczajnie opłaca. Wyniki amerykańskich i brytyjskich badań potwierdzają, że osoby pomagające innym żyją dłużej, są zdrowsze, szczęśliwsze, mają niższe ryzyko depresji i lepiej funkcjonują w społeczeństwie. W Ameryce co czwarta osoba po 55 roku życia, czyli ok. 20 mln regularnie podejmuje aktywność społeczną przekazując rocznie 3 mld godzin wolontaryjnych świadczeń na rzecz innych (badania Corporation for National and Comunity Service). Badania polskie potwierdzają, że w wolontariat angażuje się co 10 dojrzały Polak i co 5 dwudziestopięciolatek (badania Klon/Jawor). W Sopocie tendencja ogólnopolska jest bardzo zbieżna.

W czerwcu w Sopotece będzie można włączyć myślenie o sobie, jako wolontariuszu/wolontariuszce. Umożliwi to wystawa fotograficzna, która będzie gościć przed Sopoteką do 29 czerwca, a także towarzyszące jej dwa panele dyskusyjne. Aktywni w Sopocie. Różne Oblicza Wolontariatu - dyskusje odbędą się w Sopotece 14 i 21 czerwca. Organizatorzy, chcąc pokazać różne oblicza sopockiego wolontariatu, zaprosili do udziału panelistów, którzy przekonają publiczność, że warto być aktywnym właśnie w Sopocie. Podczas paneli prowadzonych przez Magdalenę Świerczyńską-Dolot (reporter Radia Gdańsk) zostaną zaprezentowane ciekawe doświadczenia współpracy wolontaryjnej, jak również będzie można uzyskać informację o aktualnych ofertach wolontaryjnych. Zaprezentowane zostaną także wybrane spoty z cyklu „Aktywni w Sopocie”, promujące sopocki wolontariat.

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa Wybickiego w Sopocie

Data:29.06 , 09:00

Godzina: 09:00

Bilety: -

Kategoria: Kultura

Adres: Kościuszki 14, 81-706 Sopot

WWW: www.mbp.sopot.pl

Email: mbp@mbp.sopot.pl

Tel.: 58 551-12-87

Fax: 58 550-08-90

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa Wybickiego w Sopocie

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ