Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Wyścigi Konne Sopot I weekend

14.07 - 15.07, 15:00 - 19:00

Wyścigi konne to tradycja starsza niż sam Sopot – pierwsze gonitwy odbywały się na terenie dzisiejszego Hipodromu już w 1898 roku. Dziś jest to jedyna w swoim rodzaju impreza, która łączy tę najbardziej widowiskową dyscyplinę jeździecką z licznymi atrakcjami dodatkowymi. Nieodłączną tradycją wyścigów konnych są eleganckie stroje i wymyślne kapelusze – tradycją jest także konkurs na najpiękniejszy kapelusz, w którym udział mogą wziąć nie tylko panie.

Sopockie gonitwy mają charakter płaski, konie mają tu do pokonania ustalony dystans, nie muszą natomiast pokonywać żadnych przeszkód. Oddzielne odbywają się gonitwy koni pełnej krwi angielskiej i gonitwy koni czystej krwi arabskiej. Od kilku lat dodatkowo w Sopocie rozgrywa się gonitwy kłusaków francuskich, które dopiero niedawno zyskały popularność nad Wisłą.

Konie pełnej krwi angielskiej, nazywane folblutami, to jedna z podstawowych ras koni gorącokrwistych. Te pochodzące z Anglii zwierzęta są obecnie najszybszymi końmi na świecie – najsłynniejsze konie wyścigowe świata, m.in. legendarny Secretariat, słynny chamipon Phar Lap czy równie znana klacz Ruffian były folblutami. Z kolei konie czystej krwi arabskiej, również gorącokrwiste, znane były na Półwyspie Arabskim już ponad 2 500 lat temu. Te piękne zwierzęta, o wspaniałej linii, uważane za kwintesencję piękna, są także doskonałymi biegaczami. W Polsce przez lata pracowano nad stworzeniem tzw. Polskiego araba, który łączyłby dzielność i wytrzymałość konia sportowego z wdziękiem i elegancją, typowymi dla tej rasy. Jednym z najbardziej znanych był ogier Comet, urodzony w hodowli SK Nowy Dwór. Stosunkowo nowe są w Polsce wyścigi kłusaków francuskich. Konie te ścigają się w zaprzęgach zwanych sulkami. W odróżnieniu folblutów czy arabów, które podczas wyścigów galopują, kłusaki, jak sama nazwa wskazuje, biegają kłusa. Konie tej rasy mają kłusowanie zaprogramowane w genach, jest to ich najbardziej wydajny rodzaj biegu.

**Wyścigi w Sopocie to także familijny piknik – na zwiedzających czekać będą food trucki i stoiska handlowe. Na konkurs kapeluszy zapraszamy w niedzielę, 22 lipca. **

WSTĘP JEST BEZPŁATNY Hipodrom Sopot ul. Polna 1 godz. 15:00-19:00 Więcej na stronie: www.hipodrom.sopot.pl

Miejsce: Centrum Jeździectwa Hipodrom Sopot

Data:14.07 - 15.07, 15:00 - 19:00

Godzina: 15:00 - 19:00

Bilety: -

Kategoria: Rozrywka

Adres: Polna 1, 81-745 Sopot

WWW: www.hipodrom.sopot.pl

Email: hipodrom@sopot.pl

Tel.: 585517896

Fax: 585550644

Organizator: Centrum Jeździectwa Hipodrom Sopot

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ