Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

16 URODZINY AQUAPARKU - PIKNIK MUZYCZNY NA TARASACH

16.08 , 17:00 - 22:00

Zapraszamy na 16 urodziny Aquaparku!

16 SIERPNIA na Tarasach Aquaparku odbędzie się festyn muzyczny - WSTĘP WOLNY. Zagrają dla Was na żywo Sergiej Kriuczkow & Riverboat Ramblers Swing Orchestra oraz Zespół ŻUKI. Rozpoczynamy o godzinie 17.00, a kończymy o 22.00. Każdy Nas zawita otrzyma ulotkę z 20% zniżką na baseny i sauny. Dodatkowo dla chętnych będzie przygotowana strefa gastronomiczna.

Na początku zagra dla nas Sergiej Kriuczkow & Riverboat Ramblers Swing Orchestra, który został założony w 1980 r. W Europie pojawił się na początku lat 90-tych ubiegłego wieku. Od 30-stu lat koncertuje z ogromnym powodzeniem na wszystkich najważniejszych festiwalach w Europie, odnosząc sukcesy, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia (m.in Grand Prix na światowym konkursie jazzowym w Le Havre we Francji). Szeroki wachlarz repertuaru zespołu stanowią głównie utwory w klimatach swingowych, bossa nova oraz spiritual, porywające standardy jazzowe i dixielandowe. Riverboat Ramblers zabiera słuchaczy w muzyczną podróż śladem wielkich artystów: Glenna Millera, Counta Basiego i Duke'a Ellingtona. Z powodzeniem wykonują muzykę latynoamerykańską, największe przeboje rosyjskie i grane we własnych aranżacjach szlagiery muzyki popularnej. Trzon zespołu tworzą Sergiej Kriuczkow, znakomity trębacz i wokalista oraz Juriy Mishchenko, kontrabasista. W skład orkiestry wchodzą również: Adam Zagrodzki– perkusja, Marek Jurski – piano, Marcin Janek – saksofon/klarnet oraz Marek Romanowski - puzon. Niewątpliwym atutem zespołu jest wokalista, Sergiej Kriuczkow o charakterystycznej barwie głosu, zwany przez szeroką publiczność „Białym Luisem Armstrongiem”… Swing w języku angielskim znaczy „kołysać się”. Powstały w latach 30-tych w USA gatunek zyskał ogromną popularność w następnej dekadzie. Chociaż przez dziesięciolecia utwory swingowe nie zdobywały pierwszych miejsc przebojów, zawsze czule poruszały odbiorców i pozytywnie nastrajały. Przy muzyce zespołu Riverboat Ramblers nie sposób ustać spokojnie. Swing is King!

A od 19.30 do samego końca festynu zagra Zespół ŻUKI, który od początku lat osiemdziesiątych gra w tym samym składzie: Piotr Andrzejewski (gitara, wokal), Adam Staniszewski (gitara, wokal), Marek Posieczek (gitara basowa, wokal), Jerzy Bołka (perkusja), popularyzują największe przeboje Rocka lat 60 i 70. Głównie utwory The Beatles, której nazwę przejęli w języku polskim oraz innych gwiazd tego okresu: Led Zeppelin, Free, Krzysztofa Klenczona, a także autorskie utwory. W Studenckim Centrum Pracy Twórczej "Beanus70" w Bydgoszczy dołączył do Zespołu, w roli producenta Mirosław Balbuza, po czym w 1987 roku zadebiutowali na profesjonalnej scenie. Od pierwszego koncertu rodzimy show business i gwiazdy polskiej estrady znakomicie odebrały zespół i należycie oceniły jego wartość polegającą na zaskakującej wierności interpretacji z oryginałami, naturalności, a przede wszystkim na spontanicznej radości i żywiołowości promieniującej za sceny. Tym bardziej, że wtedy prezentowanie "cudzych" utworów anglojęzycznych na profesjonalnej polskiej estradzie, praktycznie graniczyło z cudem w kontekście rodzimej, lansowanej na kultowych festiwalach i w mediach twórczości. Od wielu lat w ciągu roku wykonują na żywo około stu koncertów adresowanych do ogromnej, wielopokoleniowej widowni, wywołując u niej wielką radość, spontaniczność i entuzjazm. Wielokrotnie występowali między innymi w USA, Libanie, Izraelu, Francji, Austrii, Szwecji, Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Rosji, Czechach, Słowacji, Białorusi, i na Litwie. Brali między innymi udział w Festiwalach piosenki: Sopot, Palanga (Litwa), Kołobrzeg, Złoty Szlagier(Białoruś), trasach koncertowych: Dinozaury Rocka, Trzy Dekady Polskiego Rocka, Lata z Radiem (PR1), Inwazji Mocy (RMF), Wyborach Miss Polonia i innych. Do wyjątkowych sukcesów należą także wspólne występy z gwiazdami światowych scen: z grupami Electric Light Orchestra, The Rubettes, Slade, Kings, The Trogs, The Marmolade, Swinging Blue Jeans, Bad Boys Blue, Boney M, Pet Shop Boys, Smoke, Texas, Bobem Kimbalem (Toto), Fishem (Maryllion), gwiazdami rosyjskiej i włoskiej estrady. Zdobyli szereg prestiżowych wyróżnień i nagród w kraju i za granicą. Dotychczas nagrali płytę "DOM" z kompozycjami ich Idola - Krzysztofa Klenczona, natomiast ich utwory znalazły się w wielu wydawnictwach fonograficznych. W przygotowaniu jest debiutancki materiał z własnymi kompozycjami. Kochają koncerty, prezentacje na żywo przed własną, wspaniałą, wielopokoleniową publicznością, która uśmiechnięta, z bijącym sercem lubi tak samo, jak oni radować się, "...tańczyć i krzyczeć..." przy ulubionych, rockowych przebojach XX wieku.

Miejsce: Park Wodny Sopot Sp. z o.o.

Data:16.08 , 17:00 - 22:00

Godzina: 17:00 - 22:00

Bilety: -

Kategoria: Kultura

Adres: Zamkowa Góra 3-5, 81-713 Sopot

WWW: www.aquaparksopot.pl

Email: bok@aquaparksopot.pl

Tel.: 58 555 85 23

Fax: 58 555 85 85

Organizator: Park Wodny Sopot Sp. z o.o.

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ