Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Nanook of the North

25.11 , 19:00

Duet tworzą Stefan Wesołowski i Piotr Kaliński (Hatti Vatti) – dwaj uznani polscy muzycy, których współpraca w roli kompozytorów układa się równie idealnie jak akustyczne i elektroniczne dźwięki ich kompozycji. Projekt powstał z inicjatywy Sopot Film Festival – muzyków zaproszono do wykonania improwizowanego podkładu muzycznego do klasycznego dokumentu Roberta J. Flaherty’ego z 1922 r. pt. Nanuk z Północy (Nanook of the North). Aby wiernie oddać i pogłębić atmosferę filmu, duet udał się na Islandię – album nagrano w Reykjavíku, a zmiksowano na Grenlandii. Pomimo uchwycenia klimatu mroźnego pustkowia przedstawionego na filmie, album ma charakter bardziej uniwersalny i nie wpada w pułapkę dystopijnych pejzaży miejskich. Nanook of the North przywołuje bogactwo obrazów, scenariuszy i klimatów podobnie jak kolejne sceny filmu.

Stefan Wesołowski – skrzypek i kompozytor, najbardziej znany ze współpracy z Jacaszkiem, muzyki do nominowanego do Oscara i nagrody BAFTA filmu dokumentalnego o Marlonie Brando „Listen To Me Marlon” oraz znakomitego, entuzjastycznie przyjętego albumu „Rite of the End” (m.in. nominacja do „Paszportu” Polityki).

Piotr Kalinski (Hatti Vatti) – jedna z najważniejszych postaci polskiego undergroundu. Wcześniej znany z kompozycji opartych na dźwiękach analogowych, od dziesięciu lat eksploruje rozległe obszary muzyki elektronicznej.

Stefan Wesołowski – skrzypce, fortepian

Piotr Kalinski (Hatti Vatti) – elektronika

Fot. Tomek Hoax

Miejsce: Teatr na Plaży

Data:25.11 , 19:00

Godzina: 19:00

Bilety: przedsprzedaż 30 zł, w dniu koncertu 35 zł

Kategoria: Kultura

Adres: al. Franciszka Mamuszki 2, 81-718 Sopot

WWW: www.teatrnaplazy.pl

Email: info@teatrnaplazy.pl

Tel.: 58 555-22-34

Fax: 58 555-22-36

Organizator: Teatr na Plaży

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ