Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Czerwony kapturek w gotik stajlu - pokaz filmowy

09.11 - 18.11, 20:00 - 21:00

Zapraszamy na pokaz filmowej wersji spektaklu ulicznego "Czerwony kapturek w gotik stajlu", który był w tym roku prezentowany na Molo w Sopocie w ramach cyklu Mololo.

Maria i Elwirka opowiadają bajkę, bo tak uczyła pani świrolog na zajęciach, co je im Unia zafundowała. Że jak się ma kryzys i problem, to jest taki sposób, żeby sobie napisać bajkę. I ma pomóc. W tej bajce jest i bulterierka Amfa, i dziewczynka zombi. A przede wszystkim jest Czarek, co na Islandię wyjechał. Ale potem wrócił.

Maria siedzi z Elwirką na skrzynkach plastikowych, co je ma Elwirka za sklepem do siedzenia, i jara mentolowe. Póki im Unia nie zabroniła. Maria Mania jest sobie zadłużoną wdową i kwiaciarką w zakładzie pogrzebowym. No nie brzmi to za dobrze. Ten śmierci w Marii obecności nadmiar. Jakby to była Marii wina, że były zszedł przedwcześnie. Z powodu metafety nadmiaru. A wcześniej zaciągnął kredyt, bo w papierach miał zdolność. Oprócz kredytów byłego wlecze się za nią dziecko upiór. I upodobanie do niewłaściwych mężczyzn z powodu trudnego dzieciństwa i niewłaściwych wzorców. Ma jeszcze Maria koleżankę, Elwirkę. Maria zapoznała ją na terapii zajęciowej dla kobiet, które wiążą się z niewłaściwymi partnerami. Terapia była po to, żeby przestały się wiązać. Nie przestały.

Magdalena Płaneta (reżyserka) o spektaklu: Romantyczna miłość ma szczęśliwe zakończenie. Romantyczna historia jest ładna. Romantyczne uniesienia są wzniosłe.

Nic z tego nie znajdziemy w tym spektaklu.

Tutaj miłość bywa piękna, ale częściej boli. Jest w tym coś niezwykle swojskiego i prawdziwego. Opowieść jest osadzona w miejskim krajobrazie i środki użyte przez realizatorów - rodem z ulicznej sztuki - sprawiają, że jej bohaterowie wydają nam się bardzo bliscy. Happy endem okazuje się brutalna prawda, że czasem ocalić siebie z destrukcyjnego romansu to najwyższy akt miłości... ale własnej.

Twórcy spektaklu pokonują labirynt psychologicznych zawiłości człowieka przy pomocy pozornie błahych środków jak hip-hop, beatbox, uliczny happening połączony z koncertem i tańcem. Wszystko to zadziwia, gdy nagle okazuje się, że mówimy o sprawach najgłębszych: o poszukiwaniu i budowaniu siebie.

Mololo 2018: "Czerwony kapturek w gotik stajlu" premiera: 23 czerwca na placu przed fontanną na Molo w Sopocie

Reżyseria: Magdalena Płaneta Scenariusz: Salcia Hałas (na motywach własnej powieści "Pieczeń dla Amfy") Choreografia: Kurusz Wojeński

Muzyka "na żywo": Jan Elf Czerwiński - beatbox, loopy Marcin Kulwas - syntezator

Występują: Joanna Żóraw - Maria Agata Mieniuk - Elwira

Tancerze: Kamila Maik - dziewczynka zombi Rafał Alchimowicz - Czarek oraz Aleksandra Foltman, Kalina Porazińska i Adrian Kulesza

Produkcja: Marcin Kulwas Organizator: PTH Kąpielisko Morskie Sopot Sp. z o.o.

Mololo to krótkie spektakle plenerowe (ok. 30 min.) odbywające się przez cały okres letni (ok. 30 występów) przy fontannie na Molo w Sopocie. Wykraczają poza schemat teatru ulicznego, bardzo mocno obecna jest w nich muzyka i taniec. Klimat różny: czasem współczesny, czasem kostiumowy.

WSTĘP WOLNY Ilość miejsc ograniczona.

Miejsce: Teatr BOTO

Data:09.11 - 18.11, 20:00 - 21:00

Godzina: 20:00 - 21:00

Bilety: wstęp wolny

Kategoria: Kultura

Adres: Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-759 Sopot

WWW: www.boto.art.pl

Email: biuro@boto.art.pl

Tel.: 600 464 619

Fax: -

Organizator: Teatr BOTO

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ