Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Kształtowanie się Polski morskiej po odzyskaniu niepodległości - prelekcja kpt. Gabriela Oleszka

09.11 , 17:00

Filia 5 „Koc i Książka” oraz Domy Sąsiedzkie Zapraszają na: Prelekcję kpt. Gabriela Oleszka pt. „Kształtowanie się Polski morskiej po odzyskaniu niepodległości”

9 listopada, 2018, piątek, g. 17.00 Wstęp wolny!

Filia 5 „Koc i Książka” ul. Kazimierza Wielkiego 14 Sopot

Kpt. Gabriel Oleszek - Gabriel Piotr Oleszek urodził się 16 marca 1948 roku w Wałbrzychu. Pochodzi z rodziny nauczycielskiej. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni. Przeszedł wszystkie szczeble morskiej kariery, w tym 28 lat na stanowisku kapitana statków. Opublikował liczne artykuły i opowiadania w prasie Wybrzeża i ogólnopolskiej, a także szereg publikacji fachowych w prasie specjalistycznej. Jest też stałym współpracownikiem dwutygodnika „Namiary” – fachowego periodyku poświęconego gospodarce morskiej. Współpracuje również z TVO Gdańsk, występując m.in. w programie „Opowieści z morzem w tle”. Jest także członkiem Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów "MARE NOSTRUM". Zachęcony przez stowarzyszenie zajął się też poważniej malowaniem obrazów i pierwsze sto kilkadziesiąt obrazów już wykonał. W większości są to obrazy marynistyczne. Jest zafascynowany marynistyką Mariana Mokwy, Antoniego Suchanka i Henryka Baranowskiego Napisał 30 książek marynistycznych lub marynistycznych z wątkiem sensacyjnym.

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa Wybickiego w Sopocie

Data:09.11 , 17:00

Godzina: 17:00

Bilety: -

Kategoria: Kultura

Adres: Kazimierza Wielkiego 14, 81-706 Sopot

WWW: www.mbp.sopot.pl

Email: mbp@mbp.sopot.pl

Tel.: 58 551-12-87

Fax: 58 550-08-90

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa Wybickiego w Sopocie

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ