Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Zapraszamy do udziału w XVI edycji Sopockich Spotkań Teatralnych

07.12 - 10.12, 17:00 - 09:30

Zapraszamy do udziału w XVI edycji Sopockich Spotkań Teatralnych

W dniach 7 i 10 grudnia 2018r odbędą się doroczne grudniowe spotkania z teatrem. W programie Spotkań – warsztaty oraz prezentacje przedstawień z udziałem młodzieżowych grup teatralnych.

Warsztaty teatralne zostaną przeprowadzone w piątek 7 grudnia 2018. w godzinach od 17.00 do 20.00 w zespole Szkół Nr 1 w Sopocie. Zajęcia poprowadzą:
Tomasz Kobiela – Absolwent PWSFTviT w Łodzi aktor, scen zawodowych i offowych, instruktor teatralny, animator kultury w Gdańskim Archipelagu Kultury. Jarosław Rebeliński – Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie, teatrolog, trener dramy, teatroterapeuta, instruktor teatralny, animator kultury w Gdańskim Archipelagu Kultury. Wykładowcy mają duże doświadczenie w dziedzinie prowadzenia zajęć teatralnych z młodzieżą, jak również z racji pełnienia obowiązków jurorskich podczas konkursów z udziałem dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych, dobre rozeznanie w tym obszarze twórczości teatralnej. Tematyka tegorocznych warsztatów przedstawia się następująco: 1/ Trening fizyczny aktora. Praca nad intencją działań aktorskich w ruchu i tekście 2/ Wykorzystanie improwizacji ruchowych i scenicznych. Podstawowe zadania aktorskie. Elementy dramy i teatru forum w pracy z zespołem młodzieżowym.

Warsztaty mają charakter otwarty, a udział w nich jest nieodpłatny zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych /Nauczyciele/.

W poniedziałek 10 grudnia w Teatrze na Plaży od godziny 9.30 zaprezentują się młodzieżowe grupy teatralne, które przyjęły zaproszenie do prezentacji przedstawień: Wystąpią: Teatr EPHATA i Teatr Prosto z Mostu z Gdańska,, grupa teatralna BRALO oraz grupa teatralna ZDZIESIĄTKOWANI z Gdyni, Teatr PRWIE LUCKI i grupa teatralna ALCHEMIA z Wejherowa, grupa teatralna NAPARARAWAN ze Starogardu Gdańskiego oraz TEATRZYK BŁĘKITNEGO CZASU z Sopotu. Zapraszamy do udziału w warsztatach i prezentacjach. Projekt edukacyjno-teatralny „Sopockie Spotkania Teatralne” jest realizowany przez MDK i SIT PRZYSTAŃ w Sopocie

Miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury

Data:07.12 - 10.12, 17:00 - 09:30

Godzina: 17:00 - 09:30

Bilety: -

Kategoria: Kultura

Adres: Al. Niepodległości 763, 81-838 Sopot

WWW: mdk.sopot.pl

Email: mdk@sopot.pl; mdk.imprezy@gmail.com

Tel.: 58 551 - 41 - 31

Fax: 58 551 - 43 - 78

Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ