Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Jazzlights: Malowanie Dźwiękiem

01.02 , 21:00 - 22:00

Jazzlights to trójmiejska formacja jazzowa malująca dźwiękiem, w skład której wchodzą:

Wojciech Bergiel - saksofon tenorowy, kompozycje Adam Żuchowski - kontrabas Dominik Kisiel- fortepian Adam Golicki - perkusja

To stwarzanie i eksplorowanie muzycznej przestrzeni, nadanie jej malowniczej i kolorowej formy po to by nawiązywać dialog - to podróż ku indywidualnej prawdzie i próba połączenia się z nią . Podróż ta, za każdym razem inna, jest czasami pełna refleksji i zadumy, innym razem radosna i pełna wrażeń.

Muzyka niesie ze sobą niesamowity potencjał doświadczania, umożliwiający łączenie się z własnymi emocjami. Za jej pomocą można budować relacje, przekazywać wartości, poruszać i skłaniać do refleksji. Naszą wizją jest stwarzanie wspierającej przestrzeni do takiego właśnie odczuwania i czynnego uczestnictwa w muzycznym procesie. Chcielibyśmy zaprosić Państwa do wspólnej muzycznej podróży.

BILETY: >>> przedsprzedaż 25 zł >>> w dniu koncertu 30 zł online: http://teatrboto.interticket.pl/

Wojciech Bergiel - saksofonista, kompozytor. Absolwent akademii muzycznej w Gdańsku w klasie Macieja Sikały oraz absolwent Politechniki Gdańskiej. Współpracował m.inn z Filharmonią Bałtycką, Filharmonią Koszalińską, big bandem Akademii Muzycznej w Gdańsku. Brał udział w wielu warsztatach prowadzonych przez znakomitych muzyków m.in: Kurt Rosenwinkel, Piotr Wojtasik, Peter Hertmans, Lage Lund. Zainspirowany twórczością jazzowych i awangardowych muzyków takich jak Keith Jarrett, Pharoah Sanders, Bill Evans czy Kurt Rosenwinkel poszukuje własnego języka ekspresji. Twórcę interesują zagadnienia impresjonizmu w muzyce, przedstawiania tu i teraz za pomocą malowniczych i obrazowych kompozycji.

Adam Żuchowski – kontrabasista, aranżer i kompozytor . Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od 2002 roku kierownik muzyczny Teatru Atelier w Sopocie. Aranżer większości projektów muzycznych i spektakli realizowanych przez Andre Ochodlo. Skomponował muzykę do sztuk: Przełamując fale Vivian Nielsen i Larsa von Triera, Kto się boi Wirginii Wolf Edwarda Albeego, Plaża Petera Asmussena. Współpracuje z wieloma muzykami jazzowymi m.in. Tomaszem Sowińskim (w projektach Tomek Sowiński and the Collective Improvisation Group - SYNERGY i ILLUSTRATION), Dominikiem Bukowskim, Piotrem Manią. Razem z Piotrem Manią i Tomkiem Sowińskim współtworzy Mania Trio, które w kwietniu br. otrzymało Fryderyka w jazzowej kategorii Fonograficzny Debiut Roku za płytę "Pearl".

Dominik Kisiel- muzyk, pianista, kompozytor jazzowy działający na terenie trójmiasta. Absolwent AM w Gdańsku na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej u prof. W. Nahornego i dr S. Jaskułke. W 2017 roku z zespołem "Dominik Kisiel Exploration Quartet" zdobył nagrodę główną na 'XX Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu'. W lutym 2018 roku zdobył nagrodę główną w konkursie 'LOTOS Jazz Festiwal 20. Bielskiej Zadymki Jazzowej oraz otrzymał statuetkę Aniołka Jazzowego 2018. Laureat I miejsca 'XI Novum Jazz Festival' 2018 w Łomży. Ma na koncie dwie płyty - 'Exploration', Live at Radio Katowice'

Adam Golicki - perkusista, absolwent kierunku Jazz i Muzyka Estradowa Uniwersytetu Zielonogórskiego w klasie perkusji Marcina Jahra oraz absolwent kierunku Jazz na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie dr Dariusza Kaliszuka. Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Perkusyjnego we Wrocławiu. Następnie w 2005 r. z zespołem Paul Band zdobywca I miejsce oraz nagrodę dla najlepszego instrumentalisty na Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni. Aktywny muzyk gdańskiej sceny jazzowej współpracujący z takimi muzykami, jak: Maciej Sikała, Cezary Paciorek, Maciej Grzywacz, Piotr Lemańczyk, Przemek Dyakowski, Dominik Bukowski, Kuba Stankiewicz, Inga Lewandowska, Grzegorz Nagórski, Zdzisław Babiarski, Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego, Alex Band, Confusion Project.

Miejsce: Teatr BOTO

Data:01.02 , 21:00 - 22:00

Godzina: 21:00 - 22:00

Bilety: 25 / 30 zł

Kategoria: Kultura

Adres: Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-759 Sopot

WWW: www.boto.art.pl

Email: biuro@boto.art.pl

Tel.: 600 464 619

Fax: -

Organizator: Teatr BOTO

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ