Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

„Wanda Wasilewska”, reż. Aleksandra Skorupa / Sopockie Konsekwencje Teatralne. Pokaz nagrodzonych spektakli

15.02 , 19:00 - 20:00

15 lutego, godz. 19:00 „Wanda Wasilewska”, reż. Aleksandra Skorupa / II miejsce – Średnia Konsekwencja

Co by się stało, gdyby Wanda Wasilewska przybyła do nas 54 lata od własnej śmierci? Co mogłaby powiedzieć? Za czym tęsknić? Jak patrzyłaby na współczesną Polskę? Czy można nazwać ją postacią tragiczną, czy tylko kochanką Stalina i zdrajczynią ojczyzny?

Spektakl jest próbą “uczłowieczenia” posągu i podania w wątpliwość jednoznaczną ocenę postępowania głównej bohaterki. Dla pokolenia urodzonego po 1989 roku spektakl może być okazją do poznania tej postaci, która praktycznie nie pojawia się na lekcjach historii. Spektakl zdobył Grand Prix na 14. Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Teatrze Studio w Warszawie, nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS podczas VI Forum Młodej Reżyserii w Krakowie, nagrodę na V Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora MONOfest w Łodzi oraz Nagrodę Trytona dla największej osobowości artystycznej na festiwalu FAMA.

Scenariusz i reżyseria – Aleksandra Skorupa Występuje ­– Kamila Banasiak Światło – Marta Seredyńska

Pokaz spektakli nagrodzonych podczas II Sopockich Konsekwencji Teatralnych

15 lutego, godz. 19:00 „Wanda Wasilewska”, reż. Aleksandra Skorupa / II miejsce – Średnia Konsekwencja

16 lutego, godz. 19:00 „Dzień, w którym V. dała mi do myślenia, albo jak się pozbyłam prokrastynacji” Ola Bożek-Muszyńska / III miejsce – Mała Konsekwencja

17 lutego, godz. 19:00 „Hamlet.Sen” Sławek Krawczyński/Anna Godowska: Święto Snów / I miejsce – Duża Konsekwencja

Sopockie Konsekwencje Teatralne – sekwencyjny przegląd małych form scenicznych. Najdłuższy festiwal teatralny w Trójmieście rozpoczął się 16 września i trwał do 2 grudnia. W ciągu 11 weekendów w Teatrze BOTO w Sopocie można było obejrzeć 14 prezentacji konkursowych, podyskutować o nich z twórcami i zagłosować na najciekawszy z nich. Idea, która przyświeca przeglądowi, to zaproszenie najciekawszych spektakli małoobsadowych z całej Polski. Do udziału w „Konsekwencjach” zostały zaproszone sceny zawodowe, jak i teatry nieinstytucjonalne oraz grupy amatorskie.

Ze względu na specyfikę sceny osoby spóźnione nie zostaną wpuszczone na spektakle

BILETY: 1 spektakl >>> 25 zł (normalny) 20 zł (ulgowy - seniorzy, studenci, posiadacze Karty do Kultury, Karty Sopociaka, Honorowi Dawcy Krwi) 3 spektakle karnet >>> 50 zł (normalny) 40 zł (ulgowy - seniorzy, studenci, posiadacze Karty do Kultury, Karty Sopociaka, Honorowi Dawcy Krwi)

Miejsce: Teatr BOTO

Data:15.02 , 19:00 - 20:00

Godzina: 19:00 - 20:00

Bilety: 20 / 25 / 40 / 50 zł

Kategoria: Kultura

Adres: Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-759 Sopot

WWW: www.boto.art.pl

Email: biuro@boto.art.pl

Tel.: 600 464 619

Fax: -

Organizator: Teatr BOTO

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ