Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Ventolin+ Żal

31.03 , 19:00

**31 marca w Teatrze na Plaży to spotkanie z muzyką elektroniczną. Podczas jednego wieczoru na sopockiej scenie wystąpi czeski artysta Ventolin oraz warszawski duet Żal.

Ventolin to elektroniczny projekt muzyczny Davida Doubeka, na co dzień wykładającego antropologię kulturową na Uniwersytecie Karola w Pradze.**

Rozpoczęta w 2007 roku jego elektroniczna przygoda to żywe, niekomputerowe, w pełni analogowe taneczne doświadczenie.

Ventolin kocha stare samplery, analogowe syntezatory i archaiczne automaty perkusyjne. Nie może żyć bez surowych dźwięków Detroit techno, Italo i Indian disco z lat 80. Rozpływa się w analogowej szorstkości, hałasie i niedoskonałościach.

Teledysk do utworu Disco Sciencemając ponad milion wyświetleń na YouTubie i Facebooku stał się wielkim alternatywnym hitem w Czechach i Europie.

Trasa koncertowa Vitajte po wydanym albumie była wielkim sukcesem na czeskiej alternatywnej scenie; występy w miastach i miasteczkach na terenie Czech i Słowacji przyciągnęły setki, a w Pradze nawet ponad tysiąc osób.

Najnowsza trasa pod życzeniową nazwą „Rasisti pojebte seto” to wiele wyprzedanych koncertów i wspaniałe reakcje odbiorców.

Więcej o artyście:

https://www.facebook.com/ventolincz/

https://ventolin1.bandcamp.com

ŻAL

Duet elektroniczno – wokalno- gitarowy nastawiony na szybki sukces na międzynarodowej scenie muzycznej. Grają sympatyczną taneczno-piosenkową muzykę dobrą do nucenia i stukania nóżką. Wintydżową taneczną elektronikę rodem z lat 80 okraszają brudnymi gitarowymi solówkami. Muzyka ta przywodzi na myśl takie klasyki jak New Order, Bronski Beat, Massive Attack czy David Bowie.

W ich instrumentarium wchodzą: analogowa drummaszyna, monofoniczny analogowy syntezator i pętle nagrane na ciepłych analogowych syntezatorach, oraz gitara i wokal.

14 września światło dzienne ujrzał album “Teodor” nakładem niezależnego wydawnictwa Serious Records. Nie zabrakło na nim kolaboracji i współpracy z innymi artystami. W nagraniach między innymi brał udział DJ MO, Alicja Boratyn czy zespół Shivers & Shakes.

“(…) na swoim pierwszym krążku odcisnęli fascynację krautrockową repetycją, synteza-torowymi pasażami i chwytliwymi refrenami. Powstały efekt jest wielobarwny, nieoczywisty i przywodzi na myśl skojarzenia z New Order, Bronski Beat czy Davidem Bowie.”S. Bryś

“ŻAL wpisuje się w trend czerpania z muzyki i estetyki lat 80. i 90., jednocześnie doskonale wykonując swoją pracę, gdyż produkcja jest niemal bez zarzutu.”P. Miedzińska

“…ŻAL przez ponad godzinę bawi się z nami w “Teodorze” w wywoływanie starych duchów, (…) są w tym na tyle przekonujący, że po każdym kolejnym utworze chce się sprawdzić, co przy-gotowaliw następnym….” T. Doksa

Jakub Buchner (wokal i gitara) – Miłośnik dźwięku, pełen spokoju i pogody ducha. Gitarzysta, wokalista, zazwyczaj kompozytor, lub współkompozytor utworów i współaranżer. Zaczynał w zespole Dorób Psu Ogon (w składzie z Tymonem Bryndalem i Jakubem Kostrzewą-Dawidziukiem) , grającym muzykę improwizowaną, następnie stworzył punkowy skład Mata Hari (w składzie z Aleksandarem Ćirliciem i Łukaszem Wolniakiem) , a potem współtworzył Wicked Giant (w składzie z Alicją Boratyn, Aleksandrem Żurowskim i Matthew Cowey). Brał udział w nagraniach dwóch płyt Warsaw Improvisers Orchestra (pierwsza to: ,,CWS 14_03_2015”, a druga prawdopodobnie zostanie wydana pod koniec 2018 roku). Roku Pańskiego 2016 rozpoczął z Aleksandrem Żurowskim prace jako duet ŻAL z którym 14 września 2017 roku, wydał na świat płytę ,,Teodor” (którą obecnie promują).

Aleksander Żurowski (elektronika) – Warszawski muzyk. Pianista i syntezatorzysta. Zaczynał od klawiszy, aktualnie bardziej interesują go zagadnienia produkcyjne niż wirtuozeria instrumentalna. Uczestniczył w wielu projektach eksperymentalno – improwizowanych, mocno związany z klubem Eufemia i cyklem Impro Miting.Z Dj’em Mo z RECOGNITION tworzy klubowy duet Steam, z Jakubem Buchnerem gitarowo -elektroniczny duet ŻAL, kolaborował również z Hanimal. Partycypuje w mocno uduchowionym i transowym projekcie Chryste Panie. Żurowski ma swój wkład w sztukę teatralną. Jest autorem i wykonawcą oprawy dźwiękowej do spektaklu “Jeden Gest” w reżyserii Wojtka Ziemilskiego wyprodukowanego przez Nowy Teatr. Od kwietnia 2017 roku gra też z Baaschem. Ostatnio interesują go liczne zagadnienia psychoakustyczne, oraz klasyczne analogowe dźwięki z minionych lat.

Miejsce: Teatr na Plaży

Data:31.03 , 19:00

Godzina: 19:00

Bilety: I pula: 30 zł, II pula: 40 zł

Kategoria: Kultura

Adres: al. Franciszka Mamuszki 2, 81-718 Sopot

WWW: www.teatrnaplazy.pl

Email: info@teatrnaplazy.pl

Tel.: 58 555-22-34

Fax: 58 555-22-36

Organizator: Teatr na Plaży

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ