Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

AKTYWNA NIEDZIELA

07.04 , 10:00

Początek wiosny w ERGO ARENIE!

Wiosna to dobry czas, żeby zadbać o swoją formę fizyczną i kondycję psychiczną. Kwietniowa Aktywna Niedziela to nasza inauguracja sezonu biegowego i masa atrakcji dla całych rodzin. Wszystkie zajęcia są całkowicie bezpłatne! Do hali na granicy Gdańska i Sopotu, w ramach kampanii „Po zdrowie do ERGO ARENY!” zaprasza operator hali oraz Sopockie Stowarzyszenie Zdrowi i Aktywni!

HARMONOGRAM:

PŁYTA GŁÓWNA:

10:00 – 16:00

NAMIOT REHASPORT CLINIC

Przez cały dzień każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z porad ekspertów Rehasport Clinic. W programie m.in.: porady fizjoterapeutyczne – bezpłatna konsultacja rehabilitanta z zakresu urazów i kontuzji sportowych, badanie postawy ciała – ocena postawy ciała u dzieci 6-14-letnich, porady dietetyczne – pomiar masy ciała, analiza składu ciała, konsultacja dietetyczna, badania podstawowe: pomiar glikemii, saturacja (wysycenie krwi tlenem), pomiar tętna i ciśnienia tętniczego, konsultacje trenerskie – porady dla początkujących (jak zacząć uprawiać sport, jak zacząć biegać zdrowo), zapisy do „Inkubatora Biegania w ERGO ARENIE”.

ZDROWE ŻYWIENIE – WARSZTATY Z ZAŁOGĄ SKLEPU ZIELONYSPICHLERZ.PL

Katarzyna Wielińska – dietetyczka, właścicielka sklepu ze zdrową żywnością Zielonyspichlerz.pl w Gdańsku. Wegetarianka z piętnastoletnim stażem, wśród przyjaciół i klientów sklepu znana z własnoręcznie robionego „smalcu” wegańskiego ze skwarkami i „ryby po grecku” bez ryby. Każdą chwilę poświęca na edukację z zakresu dietetyki i chorób dietozależnych. Propaguje zmianę nawyków żywieniowych i jest przeciwniczką wszelkich diet „na chwilę”. Koordynatorka projektu „Chronimy Płazy Gdańska” i była wolontariuszka w sopockim schronisku dla bezdomnych zwierząt.

ASMED Solidea – PORADY ORTOPEDYCZNE I TRENING FUNKCJONALNY

Na stoisku firmy AS-MED będącej bezpośrednim dystrybutorem włoskiej firmy SOLIDEA, uczestnicy Aktywnej Niedzieli będą mogli skorzystać z oferty szerokiej gamy produktów kompresyjnych z linii sportowej np. do biegania, na siłownię , na fitness oraz ortopedycznej.

Profil działalności firmy AS-MED to dystrybucja, doradztwo w zakresie doboru medycznych produktów kompresyjnych zalecanych po zabiegach na żylaki, skleroterapi, do operacji, do porodu, ubranka po zabiegach na liposukcję oraz wspomagające walkę z cellulitem, także linie sportową, ortopedyczną , dla kobiet w ciąży, dla długich podróży zwłaszcza lot samolotem oraz fashion.

Więcej informacji: www.solideasklep.pl www.facebook.com/SolideaPolska/

ROLL4ALL – WARSZTATY ROLKARSKIE

Misją ROLL4ALL jest szerzenie wrotkarstwa jako hobby, pasji i sportu uprawianego na co dzień. Trenerzy z ROLL4ALL podkreślają: „Chcemy aby każdy kto choć raz wpadnie na nasze zajęcia zobaczył, że rolki czy wrotki to nie tylko sporadyczna jazdy „do przodu” ale to sport dla każdego, bez względu na wiek czy status. To pasja która łączy pokolenia i ludzi z różnych środowisk. To sposób na relaks, na naładowanie się pozytywnymi emocjami, na spalenia kalorii, na przełamywanie barier i na spełnianie marzeń.” Podczas Aktywnej Niedzieli będziecie mogli spróbować własnych sił na rolkach pod okiem instruktora, na specjalnie do tego przygotowanej strefie.

„SOPOCKA WIOSNA NA 5” – META BIEGU

Zapraszamy do wspólnego biegania w Sopocie w imprezie pod hasłem: „Sopocka Wiosna na 5”. Biegi upamiętniają rocznice organizacji przez Sopot Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce.

Przypomnijmy, że organizowane przez Sopot Mistrzostwa odbywały się w dniach 07-09.03.2014r. w ERGO ARENIE. W rywalizacji udział wzięło 600 zawodniczek i zawodników ze 138 krajów. Podczas zawodów padł jeden rekord świata, 13 najlepszych wyników świata oraz 51 rekordów krajowych.

Oprócz biegu głównego na 5 km. odbędą się również biegi dla dzieci i młodzieży.

Uczestnicy biegu głównego przemierzą trasę wiodącą ulicami Sopotu zaś meta usytuowana będzie w ERGO ARENIE. Organizatorem biegu jest MOSiR SOPOT.

Więcej informacji na stronie www.mosir.sopot.pl.

SALA WYKŁADOWA (obowiązują zapisy, max. 60 osób, zgłoszenia należy wysyłać na adres: aktywnaniedziela@ergoarena.pl):

10:00 -10:45 Rehasport Clinic: „Inkubator Biegania w ERGO ARENIE”

Trenuj w otwartej grupie biegowej pod okiem profesjonalistów!

Podczas „Aktywnej Niedzieli” zostanie zainaugurowany projekt pn. „Inkubator Biegania w ERGO ARENIE”, obejmujący cotygodniowe treningi na świeżym powietrzu dla amatorów biegania, prowadzone pod okiem doświadczonego trenera, uzupełniane o cykl wykładów i warsztatów prowadzonych przez Rehasport Clinic. Celem tego projektu jest edukacja oraz przekazywanie fachowej wiedzy jego uczestnikom z zakresu metodyki biegania, właściwej diety, i profilaktyki urazów. Stali uczestnicy powstałej grupy będą mieli możliwość skorzystania z usług fizjoterapeutycznych i diagnostycznych oferowanych przez Rehasport Clinic, a przy niepogodzie odbycia treningu wykorzystując infrastrukturę hali ERGO ARENA.

Podczas krótkiego wykładu przedstawiciele ERGO ARENY oraz REHASPORT CLINIC przedstawią szczegóły i główne założenia projektu, zachęcając jednocześnie do czynnego udziału w treningach. Zapisy będą prowadzone przez cały dzień trwania imprezy na stoisku Rehasport Clinic na Arenie Głównej.

O godzinie 11.00 odbędzie się pierwszy wspólny trening stanowiący rozgrzewkę dla uczestników „Sopockiej Wiosny na 5”, albowiem trasa poprowadzi spod ERGO ARENY na start biegu, tj. do centrum Sopotu.

Zapraszamy!

11:00 – 12:30 Małgorzata Krzykowska: Odnowa skóry na wiosnę

Małgorzata Krzykowska – diagnosta skóry, kosmetolog, absolwentka Wydziału Fizjoterapii i Nauk o Zdrowiu. Absolwentka Wydziału Ekonomii UG oraz psychologii społecznej na Uniwersytecie SWPS. Właścicielka gabinetu diagnozy i terapii skóry amiamo.pl, specjalista w zakresie diagnozowania skóry (również metodą USG) oraz tworzenia receptur preparatów kosmetycznych.

12:45 – 14:15 Bartosz Karcz, SWPS: Pomyślne rodzicielstwo

Pomyślny rozwój rodziny – podczas wykładu zostanie poruszona tematyka relacji między rodzicami i dziećmi oraz ich wpływ na codzienne funkcjonowanie rodziny. W każdej grupie, w tym i w rodzinie pojawiają się elementy determinujące trudności i wyzwania. Podczas spotkania zastanowimy się jakie zjawiska wzmacniają pozytywny obraz rodziny, pomyślny jej rozwój.

Bartosz Karcz – psycholog, wykładowca Uniwersytetu SWPS, w pracy badawczej i praktyce terapeutycznej zajmuje się relacjami między nastolatkami i rodzicami, ich satysfakcją z życia i pomyślną komunikacją.

14:30 – 16:00 Przemysław Staroń: Dekalog Szczęścia

Często zastanawiamy się, co i jak czynić, żeby być szczęśliwymi. Pomysłów jest wiele, dróg niemało, ale czy wszystkie mają taką samą wartość i skuteczność? A jeśli są lepsze i gorsze, to jak je rozpoznać, które są które? Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas naszego spotkania.

Przemysław Staroń – psycholog i kulturoznawca, wykładowca sopockiego wydziału Uniwersytetu SWPS, wieloletni wykładowca na Uniwersytetach Trzeciego Wieku w Sopocie, nauczyciel w II LO w Sopocie, koordynator projektów z zakresu wspierania rozwoju seniorów, arteterapeuta i trener kreatywności.

SALA ROZGRZEWKOWA (obowiązują zapisy, max. 30 osób, zgłoszenia należy wysyłać na adres: aktywnaniedziela@ergoarena.pl):

10:00 – 11:00 Maria Graczyk: Mindfulness

Psycholog Maria Graczyk poprowadzi warsztaty medytacje wśród dźwięków mis i gongów dla rodziców z dziećmi. Koncert Relaksacyjny z praktyką uważności.

11:00 – 12:30 Bogusława Gontarz: Co robić, gdy nie ma co robić

Nie ważne czy masz 7 czy 107 lat, jak śpiewa Robert Janson „gdzieś w każdym z nas jest dziecka ślad” i dlatego na warsztat zapraszamy każdego kto ma ochotę na wspólne międzypokoleniowe poszukiwanie sposobów na nudę. Wiatr znad morza szumi, że zagramy w grę z czasów kiedy ze znajomymi spotykało się przy trzepaku. Marynarze, zaś meldują, że czeka nas podróż w kierunku odpowiedzi, jak z nudy zrobić czas na relaks i trening uważności.

petarda #chwilabezfejsika #xD

Bogusława Gontarz: Psycholog, terapeutka i trenerka kompetencji społecznych. Ukończyła psychologię na KULu, Studium Terapii Dzieci i Młodzieży, a także Akademii Profilaktyki i Terapii Uzależnień Behawioralnych. Odbyła liczne szkolenia i warsztaty specjalistyczne przygotowujące do pracy szkoleniowej, terapeutycznej i arteterapeutycznej. Na co dzień pracuje, jako psycholog w GDdD i prywatnym gabinecie. Prowadzi warsztaty na Uniwersytecie SWPS dotyczące pracy z seniorem. Współrealizowała i koordynowała projekty oraz warsztaty międzypokoleniowe, edukacji artystycznej, a także animacji społeczno-kulturalnej. Uwielbia ludzką kreatywność, szum morza, zapach lasu oraz ciszę i tajemniczość gór. W wolnym czasie lubi testować sposoby na uważne życie, a w gronie rodziny i przyjaciół grać w planszówki.

12:45 – 14:15 Magda Ditrich, Anna Hebenstreit-Maruszewska: Czy to jest normalnie?

Podczas warsztatu przyjrzymy się podejściu do normalności. Czy coś, co wydaje Ci się normalne może być czymś złym według innych? Czy zachowania, o które mają pretensje znajomi, bliscy, rodzice, można wytłumaczyć i uznać za normalne odnosząc się do teorii psychologicznych? Kiedy to, co robisz i czujesz jest OK, a kiedy warto szukać pomocy bądź wsparcia? Warsztat pomoże odpowiedzieć na te pytania i wprowadzić do tematyki normy i zaburzeń w psychologii.

Magdalena Ditrich – psycholog, terapeutka, trenerka umiejętności psychologicznych. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie SWPS, Studium Terapii Uzależnień (organizowane przez Polską Federację Społeczności Terapeutycznych) oraz dodatkowe kursy przygotowujące do pracy terapeutycznej i szkoleniowej. Obecnie jest w trakcie szkoły psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała poprzez współpracę z ośrodkami terapii uzależnień, świetlicami socjoterapeutycznymi, Strefą Młodzieży Uniwersytetu SWPS, szkołami, organizacjami pozarządowymi pracującymi z młodzieżą, ośrodkami interwencji kryzysowej, Stowarzyszeniem Lambda Warszawa, urzędem m.st. Warszawy.

Anna Hebenstreit- Maruszewska – psycholog seksuolog i psychoterapeutka pracująca w nurcie integracyjnym. Pracuje z pacjentami od 1998 roku. Prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową, jest także edukatorką seksualną. Szczególnym obszarem jej zainteresowań jest praca z osobami z zespołem stresu pourazowego. Posiada zarówno Polski, jak i Europejski Certyfikat Psychoterapii (European Certificate in Psychotherapy). Wykładowca w Zakładzie Psychologii Klinicznej i Zdrowia Wydziału Zamiejscowego Uniwersytetu SWPS w Sopocie. Na wydziale prowadzi zajęcia z obszaru psychologii klinicznej, psychoterapii i seksuologii.

14:30 – 16:00 Natalia Wojdak: Dream Mama – warsztat dla kobiet w ciąży

Dream Mama to projekt stworzony dla kobiet myślących o zajściu w ciążę, kobietach w ciąży, oraz kobietach w okresie postanatalnym, w oparciu o licencjonowany program treningowo-edukacyjny FemFit© dla kobiet w ciąży i po porodzie, zapewniający przyszłym i młodym mamom bezpieczeństwo i efektywność ćwiczeń. Jest odpowiedzią na potrzeby współczesnej aktywnej kobiety, która chce świadomie zadbać o zdrowie swoje i swojego dziecka.

Jego celem jest pomoc kobietom w ciąży w aktywnym przeżyciu tych wyjątkowych 9.miesięcy, sprawiając tym samym, że zarówno One same jak i Dziecko/Dzieci, które noszą pod sercem były zdrowsze, sprawniejsze, miały dobry nastrój, dużo energii i zadbały o swoje ciało oraz ogólny stan psychofizyczny. Ponadto, mniej obawiały się porodu, wierzyły, że są w stanie wydać Dziecko na świat, a po porodzie, że spokojnie poradzą sobie z nowymi obowiązkami nie zapominając o sobie.

W okresie postnatalnym jego misją jest pomoc w przywróceniu Mamom powrotu do formy sprzed okresu ciąży, jeśli wcześniej prowadziły aktywny tryb życia, a tym biernym-zaszczepić sympatię do treningów i szacunek do własnego ciała.

Program FemFit© został stworzony w oparciu o wieloletnie badania naukowe, realizowane przez dr Annę Szumilewicz w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, we współpracy z ośrodkami badawczymi z całego świata.

Natalia Wojdak – tancerka mistrzowskiej klasy tanecznej „S” w stylu latynoamerykańskim i standardowym oraz choreograf i dyplomowana instruktorka tańca, prawdziwa pasjonatka. W 2010 roku z tytułem magistra ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, uzyskując uprawnienia instruktorskie z zakresu rekreacji ruchowej i kinezygerontoprofilaktyki. Dziś pracuje z obecnymi studentami tej uczelni oraz prowadzi agencję Artystyczną „Dream Dance Natalia Wojdak”.

SALA TRENINGOWA (prosimy o przygotowania stroju i obuwia zmiennego)

10:00 – 11:30 KALISTENIKA Z ELEMENTAMI STRECHINGU

Kalistenika to trening siłowy, z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała, mający na celu osiągnięcie zdrowia i harmonii organizmu. Nazwa używana już w starożytnej Grecji. Kalos- piękny, stenos- silny. Streching to trening łączący ćwiczenia rozciągające z treningiem Pilatesa i elementami jogi.

Prosimy o przygotowanie stroju sportowego i obuwia zmiennego. Konieczność posiadania własnej maty.

Małgorzata Wisterowicz-Grzywacz – trener-dietetyk, specjalista treningu odchudzająco-kształtującego w oparciu o autorski program dietetyczny dla kobiet. Właścicielka klubu „Body In Motion”, współpracująca z Rehasport Clinic w Gdańsku, autorka programów zdrowotnych dla poszczególnych grup wiekowych. Prowadząca zajęcia Streching i Kalistenika w ramach programu Zdrowi i Aktywni.

11:45 – 12:15 ZUMBA KIDS

Energetyczna zumba dla dzieci z Anią Cegłowską!

12:15 – 13:45 ZUMBA

Zumba to energetyczne połączenie tańca i fitnessu. Każde zajęcia to świetna zabawa i setki spalonych kalorii. Proste kroki może powtórzyć każdy, a zamiast oddawać się monotonnym ćwiczeniom bawimy się jak na imprezie.

Prosimy o przygotowanie stroju sportowego i obuwia zmiennego.

Ania Cegłowska – jest jedną z pierwszych w Polsce i pierwszą na Pomorzu instruktorką Zumba® Fitness i jej gorącą propagatorką. Prowadzi regularne zajęcia w Trójmieście, oraz jest prezenterem na maratonach i imprezach w całej Polsce. Jej obecność na zajęciach to gwarancja hektolitrów potu, ale i świetnej zabawy, oryginalnych choreografii i energetycznej muzyki. Założycielka firmy Z-Dance, organizatorka największych imprez Zumba® Fitness na Pomorzu, m.in.: Gdańskich Zumbathonów®, Maratonów Zumba® Fitness na Plaży.

14:00 – 15:30 JOGA VINYASA

Vinyasa Joga – to joga dynamiczna, której podstawą jest płynny ruch łączący klasyczne pozycje jogi z synchronizowanym oddechem. Vinyasy to inaczej sekwencje asan, wykonywane w określonej kolejności w zależności od celu praktyki, którą chcemy wykonać. Prosimy o przygotowanie stroju sportowego i obuwia zmiennego. Konieczność posiadania własnej maty.

Anna Haracz – nauczycielka vinyasa krama jogi oraz medytacji, tancerka, choreograf i kulturoznawca.

Do zobaczenia 7 kwietnia w ERGO ARENIE!

Miejsce: ERGO ARENA

Data:07.04 , 10:00

Godzina: 10:00

Bilety: wstęp wolny

Kategoria: Sport i Rekreacja

Adres: Plac Dwóch Miast 1, 81-736 Sopot/Gdańsk

WWW: ergoarena.pl

Email: biuro@ergoarena.pl

Tel.: 58 767 21 01

Fax: 58 760 10 29

Organizator: ERGO ARENA

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ