Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Jan Garbarek Group feat. Trilok Gurtu

29.06 , 20:30

Zanim w październiku dźwięki muzyki jazzowej rozniosą się po nadmorskim kurorcie, wybrzmi prolog festiwalu Sopot Jazz – koncert Jan Garbarek Group feat. Trilok Gurtu. Już 29 czerwca 2019 o godz. 20.30 w Operze Leśnej w Sopocie wraz z zespołem zagra norweski saksofonista, światowej sławy muzyk, ojciec skandynawskiej sceny jazzowej. To pierwszy element programu Rainera Kerna – nowego kuratora Sopot Jazz.

Nikt nie gra na saksofonie w taki sposób jak Jan Garbarek. Jego brzmienie stało się znakiem rozpoznawczym i zyskało inny wymiar niż to, co jest ogólnie nazywane jazzem. Niezliczone nagrania płytowe, koncerty w najważniejszych salach koncertowych na całym świecie, wiele lat współpracy z Keithem Jarrettem czy jego bezprecedensowa kooperacja z Hilliard Ensemble sprawiły, że ten wyjątkowy saksofonista stał się popularny we wszystkich gatunkach muzycznych i krajach.

Nigdy nie ułatwiał życia krytykom, którzy muszą znaleźć wygodne etykiety, aby pogrupować artystów na kategorie muzyczne. Gargarek wymyka się tym próbom. Jego nagrania znajdują się w katalogach z napisem jazz, muzyka klasyczna, a nawet pop.

Od początku istnienia kultowej wytwórki ECM z Monachium, Garbarek był jednym z jej najbardziej popularnych artystów. W sopockim koncercie Garbarkowi towarzyszyć będzie jego wieloletni współpracownik, niemiecki pianista Rainer Brüninghaus, basista z Brazylii Yuri Daniel i mistrz perkusji Trilok Gurtu z Indii.

„Najlepszym przewodnikiem po kulturalnym dziedzictwie Sopotu, jego historii i współczesności są, odbywające się tutaj festiwale. Z jednej strony nawiązanie do spektakli wagnerowskiego teatru operowego, którego spektakle wystawiano w Operze Leśnej i organizowany przez Polską Orkiestrę Kameralną Sopot festiwal Classic będący prezentacją najwybitniejszych utworów światowej klasyki muzycznej z udziałem sław, solistów, teatrów muzycznych na świecie. Z drugiej strony tradycja jazzowa, którą zapoczątkował w 1956 Krzysztof Komeda organizując Jazz Festival. Dzisiaj godnym kontynuatorem tego festiwalu jest właśnie Sopot Jazz Festival z nowym kuratorem Rainerem Kernem” – zachęca wiceprezydent Sopotu Joanna Cichocka-Gula.

Festiwal i koncert Jana Garbarka realizowane są ze środków finansowych Miasta Sopotu.

Partnerem wydarzenia jest: Hotel Sopot****

Kontakt dla mediów: Marta Szadowiak marta@projektpr.pl tel. +48 502 404 394

Bilety w cenie 160 zł, 120 zł, 80 zł do nabycia:

Miejsce: Opera Leśna, Sopot

Data:29.06 , 20:30

Godzina: 20:30

Bilety: 160 zł, 120 zł, 80 zł

Kategoria: Kultura

Adres: Moniuszki 12, 81-809 Sopot

WWW: www.bart.sopot.pl; www.operalesna.pl

Email: bilety@bart.sopot.pl

Tel.: +48 58 555 84 40

Fax: -

Organizator: Bałtycka Agencja Artystyczna BART

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ