Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

"Między bezkompromisowością a poszukiwaniem „prawdy dialogicznej” – o znaczeniu narracji dla pojednania na przykładzie konfliktu w Donbasie"

10.04 , 18:00 - 19:30

Serdecznie zapraszamy na wykład z cyklu "O mowie nienawiści". Wykład skupi się na problematyce trwającego konfliktu w Donbasie, który zostanie przedstawiony z perspektywy narracji władz ukraińskich. Punktem wyjścia staną się dwie koncepcje. Po pierwsze, pojednanie rozumiane jako otwarty, agonistyczny proces, który tworzy przestrzeń dla pokojowego, pozbawionego przemocy współistnienia "wielu prawd, wielu historii" (Maddisson, 2017). Po drugie prawda rozumiana jako uznanie (Sachs, 2006). Po krótkim przedstawieniu ram teoretycznych zostaną omówione wyniki badania poświęconego konfliktowi w ukraińskim Donbasie, jako przykład pokazujący w jaki sposób podejście do prawdy (narracje, sposób interpretacji faktów etc.) może wpływać na dynamikę konfliktu. dr hab. Igor Lyubashenko – politolog, specjalizuje się w problematyce sprawiedliwości tranzycyjnej oraz szeroko rozumianą transformacją w krajach postkomunistycznych. Ponadto interesuje się wzajemnymi zależnościami między prawem a polityką, metodologią badań jakościowych.

Miejsce: Muzeum Sopotu

Data:10.04 , 18:00 - 19:30

Godzina: 18:00 - 19:30

Bilety: wstęp wolny

Kategoria: Kultura

Adres: Poniatowskiego 8, 81-724 Sopot

WWW: www.muzeumsopotu.pl

Email: sekretariat@muzeumsopotu.pl

Tel.: 58 551 22 66

Fax: 58 551 71 98

Organizator: Muzeum Sopotu

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ