Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Mistrzostwa Polski - WKKW Sopot 2019

26.04 - 28.04, 09:00 - 15:00

W tym roku, podczas dwóch weekendów zawodów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego WKKW, rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Seniorów.

WKKW, zwany też jeździeckim triathlonem, to najbardziej uniwersalnych sprawdzian wytrzymałości i umiejętności jeźdźca i konia. Podczas trzech dni zawodów uczestnicy biorą udział w trzech różnych próbach – ujeżdżeniu, bieg terenowym z przeszkodami oraz skokach przez przeszkody.

Próba ujeżdżenia zawsze rozgrywana jest jako pierwsza. Na specjalnie placu (czworoboku) zawodnicy wykonują określone figury. Oceniane jest zachowanie konia, który powinien być spokojny i bez oznak stresu przechodzić do kolejnych zadanych rodzajów chodu i figur. Oceny dokonuje kilku sędziów, których stanowiska usytuowane są w kilku miejscach przy czworoboku. Umożliwia to ocenę każdego rodzaju ruchu z jak najlepszej perspektywy. Za każdy ruch zawodnik otrzymuje ocenę w skali od 1 do 10, zaś za błędy naliczane są punkty karne.

Próba terenowa polega na pokonaniu trasy z przeszkodami – krosu. Długość trasy, liczba przeszkód oraz tempo pokonywania trasy różnią się skalą trudności. Na trasie zawodnicy mają do pokonania zarówno przeszkody stałe, takie jak kłody, stoły, po których koń musi przebiec, ale też przeszkody wodne, do których wbiegając, bądź z nich wybiegając koń musi przeskoczyć kolejne przeszkody stałe. Próba ta ma na celu sprawdzenie wytrzymałości konia oraz jeźdźca. Jest też najbardziej widowiskowa dla publiczności, która zajmuje miejsce przy wybranych przeszkodach i obserwuje kolejne pokonujące je pary.

Trzecią próbą w WKKW jest próba skoków przez przeszkody. Jest ona podobna do zwykłych konkursów dyscypliny skoków. Ma na celu pokazanie dobrego przygotowania konia do pokonywania przeszkód na parkurze. Skoki przez przeszkody wymagają precyzji, ale też szybkości. Punkty zdobywa się za czyste przejazdy (bez zrzutek) w wyznaczonym czasie. Punkty karne naliczane są za zrzutki, przekroczenie normy czasu oraz błędy.

W ramach wiosennych zawodów rozgrywane będą konkursy międzynarodowe i krajowe oraz Mistrzostwa Polski. Spodziewany jest udział ponad 200 zawodników z całego świata, nawet z Chin, Japonii czy Australii.

Na widzów czekać będzie strefa food trucków.

WSTĘP NA ZAWODY JEST BEZPŁATNY

Miejsce: Centrum Jeździectwa Hipodrom Sopot

Data:26.04 - 28.04, 09:00 - 15:00

Godzina: 09:00 - 15:00

Bilety: -

Kategoria: Sport i Rekreacja

Adres: Polna 1, 81-745 Sopot

WWW: www.hipodrom.sopot.pl

Email: hipodrom@sopot.pl

Tel.: 585517896

Fax: 585550644

Organizator: Centrum Jeździectwa Hipodrom Sopot

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ