Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Mistrzowskie Interpretacje

12.05 , 18:00 - 20:00

Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza na koncert Mistrzowskie Interpretacje. Po raz pierwszy na naszej scenie gościć będziemy, skrzypaczkę Agatę Szymczewską oraz altowiolistę Volodię Mykytkę. Należą oni bez wątpienia do grona wirtuozów o międzynarodowej renomie.

Agata Szymczewska należy do wąskiego grona najwybitniejszych skrzypków, którzy są rozpoznawalni na całym świecie. W 2006 roku otrzymała I nagrodę, Złoty Medal oraz Nagrodę Publiczności TVP Kultura w XIII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Regularnie występuje na renomowanych scenach w Europie, Azji i obydwu Amerykach, zdobywając uznanie międzynarodowych krytyków, słynnych dyrygentów oraz orkiestr i festiwali, z którymi współpracuje.

Kolejnym solistą zaproszonym przez dyrektora artystycznego PFK Sopot Wojciecha Rajskiego jest jeden z najbardziej wszechstronnych i cenionych altowiolistów naszych czasów Volodia Mykytka. Wraz z Agatą Szymczewską współtworzy Szymanowski Quartet. Otrzymał liczne nagrody w międzynarodowych konkursach, jak i Medal Honorowy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zaangażowanie w uznanie i zachowanie polskiej muzyki i kultury.

Podczas koncertu zabrzmią m.in. dwie kompozycję Maxa Brucha podwójny Koncert na skrzypce i altówkę op. 88 oraz Serenada na tematy szwedzkich melodii ludowych op. posth.

Jednak to nie wszystkie atrakcje muzyczne jakie czekają na melomanów Wielką gratką będzie bez wątpienia wykonanie Idylli na smyczki czeskiego kompozytora Leoša Janáčka.

Wykonawcy: Agata Szymczewska - skrzypce Volodia Mykytka - altówka Polska Filharmonia Kameralna Sopot Tomasz Bugaj – dyrygent

Miejsce: Polska Filharmonia Kameralna Sopot

Data:12.05 , 18:00 - 20:00

Godzina: 18:00 - 20:00

Bilety: 35 (Karta Sopocka: 25)

Kategoria: Kultura

Adres: Moniuszki 12, 81-829 Sopot

WWW: www.pfksopot.pl

Email: biuro@pfksopot.pl

Tel.: +48585558421

Fax: +48585558428

Organizator: Polska Filharmonia Kameralna Sopot

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ