Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

9. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny NDI Sopot Classic| Pawlik Moniuszko Polish Jazz

31.07 , 18:30 - 19:40

Najnowszy projekt Włodka Pawlika - pianisty, kompozytora, laureata Grammy ukazuje się w roku 2019 uchwalonym zarówno przez Sejm RP jak też przez UNESCO Rokiem Moniuszkowskim.

W tym roku większość wydarzeń kulturalnych będzie nawiązywała do bezpośrednich inspiracji muzyką twórcy polskiej opery narodowej. Tak też jest w odniesieniu do projektu „Pawlik/Moniuszko -Polish Jazz”. Światowej sławy polski pianista jazzowy Włodek Pawlik wziął na warsztat najsłynniejsze pieśni i arie Stanisława Moniuszki aranżując je w jazzowej estetyce. Bez cienia wątpliwości otrzymujemy projekt najwyższej artystycznej próby, które zadowoli zarówno prawdziwych koneserów muzycznych jak też szerokie grono słuchaczy.

Wykonawcy: Włodek Pawlik Trio

W programie znajdą się prawdziwe perły twórczości moniuszkowskiej:

 1. Prząśniczka-pieśń
 2. Aria Jontka z opery Halka „Szumią jodły na gór szczycie..”
 3. Aria Skołuby z opery Straszny dwór  „Ten zegar stary”
 4. Znasz-li ten kraj-pieśń
 5. Aria Halki z opery Halka „Gdyby rannym słonkiem..”
 6.   Po nocnej rosie… - pieśń
 7. Kum i kuma -pieśń
 8. Matko już nie ma cię-pieśń
 9. Motyw  z kurantem z opery  Straszny dwór

W odróżnieniu do bardzo licznych projektów jazzowych z opracowaniem muzyki Chopina, projekt Włodka Pawlika jest pierwszą na polskim a jednocześnie światowym rynku fonograficznym pozycją, na której zostały nagrane utwory Moniuszki w jazzowej interpretacji. Usłyszymy je na żywo podczas Koncertu w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Sopot Classic.

Festiwal zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Sopotu. Realizację Festiwalu dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Miejsce: Polska Filharmonia Kameralna Sopot

Data:31.07 , 18:30 - 19:40

Godzina: 18:30 - 19:40

Bilety: 70 (Karta Sopocka: 50)

Kategoria: Kultura

Adres: Moniuszki 12, 81-829 Sopot

WWW: www.pfksopot.pl

Email: biuro@pfksopot.pl

Tel.: +48585558421

Fax: +48585558428

Organizator: Polska Filharmonia Kameralna Sopot

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ