Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Malarstwo | Joanna Śmielowska

08.05 - 02.06, 18:00 - 18:00

Od 8 maja br. zapraszamy na wystawę prac gdyńskiej malarki, ilustratorki, autorki rysunków i animacji – Joanny Śmielowskiej. Jej sztuka balansuje między poezją a realizmem, snem a rzeczywistością, harmonią i wszystkim co pomiędzy. O źródłach inspiracji twórczych tak mówi autorka:

Inspiracja, to trudny do wytłumaczenia termin, zwłaszcza w przypadku fenomenu twórczości. Obowiązek, czy przymus, a może swoboda wypowiedzenia się na temat czegoś, co nas interesuje, drażni, intryguje lub z czym się identyfikujemy, w czym widzimy sens świadomego życia. Już samo wyodrębnienie, wybór: tematu, sprawy, uczucia, osoby, wymaga ukonkretnienia tej sprawczej sprężyny naszego działania. A ta często pozostaje ukryta, półświadoma, mieści się w naszym rytmie oddychania, nastroju, ogólnym podejściu do filozofii istnienia, jego podstawowych wartości, hierarchii potrzeb.

Nie umiem jednoznacznie wskazać, co decyduje że gorączkowo rysuję, chwytam pędzel, nakładam farby. To może być mały szczegół, wspomnienie, poranek z kosami za oknem, zapach kawy. Czasem równoczesny niepokój, smutek i radość. Pewnie jest w tym ulotna chwila, próba scalenia, tego, co codzienne jak zwykła krzątanina, co przynosi sensualna satysfakcja dzielenia swoich myśli i odczuć z drugim człowiekiem, z tym niejasnym lecz wielkim przekonaniem o istnieniu ponadczasowego dobra, piękna, zachwytu.

– Trzeba odsłaniać ich materialną warstwę, przekładać abstrakcję, odczucia i słowa na język widzialności. Maluję, bo żyję, żyję bo maluję. Wchodzę na te stromą i niebezpieczną górę, bo ona istnieje. A z niej roztacza się rozległa perspektywa; na wewnętrzną ciszę, głębię czasu, poczucie spokojnej przynależności do ziemi i wspólnoty z tymi, co poszukują sensu.

W dworkowej Galerii Sztuki zaprezentujemy „Malarstwo” Joanny Śmielowskiej obejmujące portrety, pejzaże i ilustracje malarskie. Wystawę będzie można oglądać do 2 czerwca br., codziennie w godzinach 12.00-18.00. Na wernisaż zapraszamy w środę 8 maja o godz. 18.00.

Wstęp wolny Zapraszamy

Miejsce: Dworek Sierakowskich

Data:08.05 - 02.06, 18:00 - 18:00

Godzina: 18:00 - 18:00

Bilety: wstęp wolny

Kategoria: Kultura

Adres: Józefa Czyżewskiego 12, 81-706 Sopot

WWW: www.tps-dworek.pl

Email: biuro@tps-dworek.pl

Tel.: 58 551 07 56

Fax: -

Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Sopotu

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ