Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Muzyka Świętych Jezior - Maciej i Mateusz Rychły

18.05 , 21:00 - 23:00

Koncert w ramach Festiwalu BETWEEN.POMIĘDZY Between w BOTO / 13 – 19 maja

„Muzyka Świętych Jezior” to nowy program Mateusza Rychłego i Macieja Rychłego oparty na reliktowych motywach z Kaszub, Łużyc, Kujaw, Pałuk i Mazowsza Leśnego. Te etnograficzne regiony różnią się formami lokalnej kultury, a jej archaiczne i jednocześnie charakterystyczne motywy, są znakami odróżniającymi jeden region od drugiego. Mówiąc o muzyce tradycyjnej przywołuje się chętnie pojęcie „muzyka źródeł”. Program „Muzyka Świętych Jezior” jest muzycznym badaniem „wody żywej” czystych kropli ludzkiego doświadczenia.

Maciej Rychły - muzyk, psycholog, współzałożyciel Kwartetu Jorgi, dla którego komponuje i gra na instrumentach pasterskich. Od 1985 rekonstruuje instrumenty muzyczne w oparciu o dane archeologiczne. W latach 1989-2004 związany z OPT „Gardzienice”: spektakl "Carmina Burana" – adaptacja muzyki łacińskiego średniowiecza, spektakl "Metamorfozy albo Złoty Osioł" – rekonstrukcja muzyki i instrumentów starożytnej Grecji. Współzałożyciel Orkiestry Antycznej (2001) i Chorei (2004), która inspiruje się jego kompozycjami. Współpracuje z teatrami (m.in. Wierszalin, Kana, Teatr Witkacego w Zakopanem, Royal Shakespeare Company w Stratfordzie, National Theatre w Londynie).

Mateusz Rychły - gitarzysta grający muzykę folk, country i blues. Z ojcem, Maciejem Rychłym, występował we Francji, Anglii, Walii oraz wielokrotnie w Polsce. W duecie The Roadhouse oraz zespole Electric Cowboyz gra klasykę amerykańskiej muzyki country i folk. Gry na gitarze uczył się między innymi od amerykańskich gitarzystów Jima Campilongo i Guthriego Trappa, a w Polsce od Marka Radulego i Marka Napiórkowskiego.

BILETY: >>> 20 zł online: http://teatrboto.interticket.pl/

Miejsce: Teatr BOTO

Data:18.05 , 21:00 - 23:00

Godzina: 21:00 - 23:00

Bilety: 20 zł

Kategoria: Kultura

Adres: Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-759 Sopot

WWW: www.boto.art.pl

Email: biuro@boto.art.pl

Tel.: 600 464 619

Fax: -

Organizator: Teatr BOTO

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ